Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Nowoczesne kremy na trądzik Następny artykuł: 2 nowe mleczeka do ciała Extra Soft Professional Eveline

Dobierz pastę do zębów!

Wybielająca, przeciw próchnicy, kompleksowo chroniąca czy może na krwawiące dziąsła? Sprawdź jak dobrać pastę do zębów i jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej.

pasta do zębów

Jak dobrać pastę do zębów?

  1. Zacznij od rozpoznania potrzeb. Codziennie obserwuj swoje uzębienie i jamę ustną zwracając szczególną uwagę m.in. na wrażliwość, krwawienie z dziąseł, nierównomierny lub ciemny koloryt oraz ubytki.
  2. Następnie skonsultuj swoje obserwacje z lekarzem dentystą. W zależności od rozpoznanych objawów, lekarz dentysta dobierze pastę dopasowaną do potrzeb twoich zębów.
  3. Jeśli dobierasz pastę samodzielnie, skorzystaj z ogólnodostępnych materiałów informacyjnych zamieszczanych na stronach producentów kosmetyków do higieny jamy ustnej. Znajdziesz tam niezbędne informacje o ich głównych składnikach oraz zaleceniach dotyczących stosowania past.
  4. Wybierając pastę do zębów w sklepie, zwróć szczególną uwagę na informacje zawarte na opakowaniu oraz podział na półce. Producenci umieszczają na opakowaniach czytelne wskazówki dotyczące przeznaczenia pasty.

- Zapobieganie chorobom jamy ustnej jest metodą tańszą i znacznie przyjemniejszą niż leczenie. Aby nie mieć kłopotów z utrzymaniem zdrowia oraz pięknego uśmiechu, należy zacząć od doboru pasty dopasowanej do potrzeb Twoich zębów – tłumaczy lekarz stomatolog Paweł Zaborowski, Konsultant Medyczny GSK.

W sklepie znajdziesz mnóstwo past do zębów w różnych smakach - przede wszystkim ziołowym, miętowym oraz intensywnie miętowym dla lepszego odświeżenia i świeżego oddechu. Dobierz pastę do swoich potrzeb: wybielającą na przebarwienia i osady z kawy, herbaty i wina, specjalistyczną na krwawiące dziąsła lub do wrażliwych zębów. Jeśli nie masz większych problemów dobrym wyborem będzie pasta z fluorem kompleksowo chroniąca przed próchnicą, kamieniem, przebarwieniami, bakteriami i nieświeżym oddechem.

pasty do zębów

Pasty do zębów: 1) Pasta do zębów przeciw próchnicy Elmex, 11,99zł; 2) Pasta High Definition White Aquafresh, 8,50zł; 3) Pasta Glowing White Signal Expert Protection, 9,49zł; 4) Pasta na krwawiące dziąsła Parodontax, ok. 10zł; 5) Pasta do zębów do szczoteczek elektrycznych Intense White Denivit Pro Electric, 10,99zł; 6) Pasta usuwająca przebarwienia z kawy i herbaty TEA & COFFEEPearl Drops, 13,50zł; 7) Pasta do zębów  ziołowa Prokudent Med, 3,99zł; 8) Pasta do wrażliwych zębów Sensodyne® Complete Protection, 11zł; 9) Pasta do zębów Colgate Total, 7,99zł; 10) Pasta z sodą oczyszczającą ARM & HAMMER, 10zł

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

  • Szczotkowanie zębów powinno odbywać się 2-3 razy dziennie.
  • Porcja pasty do zębów powinna mieć objętość zbliżoną do powierzchni płytki paznokcia małego palca u ręki.
  • Szczotkowanie należy rozpocząć suchą szczoteczką, ponieważ fluorek sodu zawarty w paście rozpuszcza się w wodzie.
  • Po umyciu zębów najlepiej wypluć a nie wypłukiwać pastę do zębów, aby przedłużyć działanie zawartych w niej składników aktywnych.
  • Podczas szczotkowania praktycznie oczyszczamy 60% powierzchni zębów, pozostałe 40% to przestrzenie międzyzębowe. W celu usunięcia resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych, warto zastosować płukanki, irygatory lub specjalne szczoteczki. Doskonałym uzupełnieniem kompleksowej higieny jamy ustnej jest nić dentystyczna, która znosi płytkę bakteryjną oraz wprowadza fluorek w przestrzenie międzyzębowe.
  • Nie powinno się szczotkować zębów bezpośrednio po spożyciu posiłku, ponieważ zawarte w posiłku kwasy rozmiękczają szkliwo, co w konsekwencji może prowadzić do jego nadmiernego ścierania.
zdjęcia: 123rf

Polecany film

Wybiel zęby w 5 minut! To działa


An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2017, 10:05

Nasze propozycje