Poprzedni artykuł: Ten kosmetyk z Biedronki za 5 zł pozwoli ci bezstresowo przetrwać najw... Następny artykuł: Widzisz wrośnięty włosek? Nie wyciskaj go! Zobacz, czym to grozi

Prawdopodobnie źle używasz kremu nawilżającego! Przez ten błąd cera świeci się i przetłuszcza

To dzięki nim Rosie Huntington-Whiteley i Margot Robbie zawsze wyglądają tak świetnie. Makijażystki gwiazd zdradzają, dzięki czemu połysk na twarzach ich znanych klientek jest zawsze kontrolowany.

Chcesz, żeby nawet w najgorszy upał twoja buzia była wolna od nieestetycznego połysku? Profesjonaliści przekonują, że cały sekret leży w odpowiedniej aplikacji kremu nawilżającego! Makijażystki gwiazdy smarują nim tylko wybrane miejsca na twarzy, uzyskując w ten sposób naturalny i - co najważniejsze - kontrolowany połysk. 

Sprawdź także, jaki błąd popełniamy przy aplikacji olejków do twarzy.

Porady makijażystek gwiazd

Propagatorkami selektywnego aplikowania kremu nawilżającego są dwie makijażystki sław: Pati Dubroff odpowiedzialna między innymi za idealny wygląd aktorek Margot Robbie, Katherine Langford (gwiazdy serialu "Trzynaście powodów") i Dakoty Johnson oraz Katie Jane Hughes, której perfekcyjny make up zawdzięcza modelka Rosie Huntington-Whiteley. Zarówno Pati, jak i Katie przestrzegają przed równomiernym smarowaniem kremem całej twarzy.

Krem nawilżający jest ważny, ale nie nakładasz go wszędzie - tłumaczy Dubroff w rozmowie z magazynem Harper's Bazaar. - Nie chcesz mieć błyszczącego środka twarzy, więc nawilżaj raczej jej bardziej zewnętrzne rejony. Nakładaj krem tam, gdzie chcesz, żeby twoja skóra się błyszczała.

Ale odpowiednie nakładanie kremu nawilżającego to nie wszystko! Na najbardziej narażoną na błyszczenie się strefę T Pati Dubroff nakłada jeszcze matującą bazę (sprawdź, która z dostępnych baz bije rekordy popularności). Zaleca też swoim klientkom regularne, ale ostrożne pudrowanie twarzy.

Nie chcesz używać zbyt dużo pudru, bo jego nadmiar sprawia, że wygląda się starzej - ostrzega Pati.

Metoda Katie Jane Hughes jest mniej radykalna. Znana ze swojej wielkiej słabości do naturalnie połyskującej skóry makijażystka wielką wagę przywiązuje do kolejności, w jakiej wsmarowuje się nawilżający kosmetyk w skórę twarzy.

Nakładam krem na te miejsca na twarzy, które mają mi się lekko błyszczeć - tłumaczy Brytyjka.

W przypadku Hughes są to szczyty kości policzkowych, czoła, brody i sam czubek nosa. Katie rozsmarowuje krem najpierw w tych miejscach, gdzie jest go najwięcej. Dopiero na sam koniec, pozostałą na dłoniach resztkę kosmetyku, wmasowuje w te miejsca, która mają się mniej świecić.

Metodę Pati Dubroff polecamy posiadaczkom cery tłustej, za to patent Katie Jane Hughes powinny stosować osoby ze skórą suchą.

Na pewno wprowadzimy ich porady w życie!

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 listopada 2018, 23:09

Nasze propozycje