Poprzedni artykuł: Jak zagęścić brwi? Nie uwierzysz, ale wystarczy sięgnąć po... Następny artykuł: Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów

Wszyscy wciąż mówią o tym smogu... Ale czy on naprawdę ciebie dotyczy? Dzięki tej stronie sprawdzisz to w kilka sekund!

Pielęgnacja,
,
, tagi: internet, pielęgnacja skóry, smog
Jak stan powietrza w twoim miejscu zamieszkanie oddziałuje na skórę? Wiemy, jak to ustalić - w kilkanaście sekund!

W mediach regularnie pojawiają się alarmujące doniesienia na temat smogu spowijającego Warszawę i Kraków - chyba większość nas zdążyła już się z tym smutnym faktem oswoić. Jednak problem zanieczyszczeń dotyczy także wielu innych miejscowości, o których na co dzień się nie wspomina. Czasem niewiedza bywa błogosławieństwem, ale naszym zdaniem - nie w tym przypadku. Na szczęście istnieje strona internetowa, która może nam pomóc.

SkinPollution.com to witryna, która pozwala na sprawdzenie stanu powietrza w dowolnym miejscu na świecie - jedyne, co trzeba zrobić, to wpisać w pole wyszukiwarki swój adres zamieszkania. Po kilku sekundach otrzymujemy informację na temat stężenia szkodliwych substancji w obrębie wskazanego obszaru i jego wpływ na naszą skórę.

Źródło zdjęcia: screen ze strony skinpollution.com

Dlaczego warto korzystać z takiej podpowiedzi? W przypadku wystąpienia wysokiego poziomu zanieczyszczeń powietrza powinnyśmy zmodyfikować naszą pielęgnację skóry - nie wszystkie stosowane przez nas kremy mogą okazać się odpowiednie. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule o wpływie smogu na skórę.

Oczywiście nie mogłyśmy sobie odmówić małego testu - sprawdziłyśmy, jak wygląda sytuacja w naszym miejscu pracy. Niestety, wynik nam się... nie spodobał.

Źródło zdjęcia: screen ze strony skinpollution.com

Cóż możemy dodać - być może pora rozważyć zakup maseczek przeciwsmogowych, a na pewno - zadbać o ochronę dla skóry. Podczas gdy my udamy się na poszukiwanie odpowiednich kremów, zachęcamy was do skontrolowania sytuacji w waszym regionie.

Zobacz też: Węglowy dezodorant hitem w sieci. Czy jest lepszy niż zwykły?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:48

Nasze propozycje