Poprzedni artykuł: Test redakcji: Urządzenie do trwałej depilacji Braun Silk-expert 3 IPL... Następny artykuł: Czy maseczki w płachcie można stosować codziennie? Oni postanowili to...

Na wakacjach też musisz dbać o skórę. Zobacz, co powinnaś spakować do walizki

Wyruszając na wakacje tuż po zamknięciu za sobą drzwi pojawia się myśl „Czy wszystko spakowane?”. Na pewno każdy z nas ma rzecz, bez której nigdy nie wychodzi z domu. Niestety latem ta lista się wydłuża. Staramy się zabezpieczyć na różne wakacyjne niespodzianki, szczególnie kiedy podróżujemy z dziećmi.

W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy wszystkiego? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, wybierz produkty, które mają szerokie zastosowanie i przydadzą się w różnych sytuacjach.

Zastanówmy się więc, co może spotkać Cię na wyjeździe i spakujmy Twój bagaż!

Naturalne i domowe

Wydawać by się mogło, że najwięcej miejsca w walizce możemy uzyskać ograniczając ilość opakowań kosmetyków. Nie jest to jednak takie proste, jeśli zależy nam na tym, aby podczas wyjazdu nie narażać się na niespodzianki skórne spowodowane kosmetykami, których na co dzień nie używamy.

W sytuacjach awaryjnych wynikających z podrażnień słonecznych możemy ratować się sposobami domowymi – okłady z zimnego jogurtu, kefiru lub schłodzonego mleka, które działają kojąco na piekącą skórę, przynoszą ulgę i niwelują zaczerwienienia.

Na podrażnienia po ukąszeniach komarów sprawdza się plasterek cytryny, a stany zapalne skutecznie łagodzi natarta natka pietruszki, a liść świeżej białej kapusty złagodzi swędzenie natomiast ocet z wyciągiem z mięty, liści laurowych zadziała przeciwzapalnie i zmniejszy uczucie swędzenia.

Te naturalne produkty mogą nam pomóc, ale co zrobić na roztajach szlaków czy na plaży, kiedy nie mamy do nich dostępu?

Bezpieczne kosmetyki

Na rynku pojawia się wiele produktów na podrażnienia skóry po opalaniu, niestety zdecydowana większość z nich zawiera substancje, które mogą budzić wątpliwości świadomego konsumenta. Poszukiwanie w momentach kryzysu kosmetyku z minimalnym i bezpiecznym składem, który będzie bezpieczny dla naszej skóry, przede wszystkim naszych dzieci, może okazać się nie lada wyzwaniem.

Spostrzegli to autorzy profilu Ile natury na skórze?, którzy przygotowali dla nas porównanie składów 21 najbardziej popularnych kosmetyków stosowanych po opalaniu.

Obecnie dostępny jest jednak nowy produkt, który spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki ze względu na swój skład i szerokie spektrum działania. Produkt, o jakim mowa to Chitozan naturalny Sun opracowany na bazie Hydrożelu Chitozanu, który równocześnie łagodzi podrażnienia, regeneruje poparzoną skórę, głęboko nawilża i chłodzi. Ponadto Chitozan ma właściwości błonotwórcze, które tworzą niewidzialną warstwę chroniącą skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych m.in. drobnoustrojami, wolnymi rodnikami, ale także przed jej wysychaniem, jednocześnie ją ujędrniając.

Chitozan, tak jak inne znane substancje wykorzystywane w kosmetologii np. kwas hialuronowy czy kolagen posiada podobne do nich wielopoziomowe właściwości działania. Unikalny skład Chitozanu naturalnego Sun, sprawia, że produkt jest idealny zwłaszcza dla dzieci, alergików i osób ze skórą wrażliwą.

Doskonale się nadaje się do łagodzenia wszelkiego rodzaju podrażnień zarówno słonecznych, jak i ugryzieniach owadów, które powodują dyskomfort i odczucie swędzenia.

Innowacyjna technologia kryjąca się za tym produktem z pewnością jest jednak dla użytkownika ważna mniej niż prosty i bezpieczny skład Chitozanu: bez konserwantów, bez alergenów, bez substancji drażniących czy substancji nie wskazanych dla kobiet będących w ciąży.

Tego lata warto zatem wypróbować nowości na rynku, która z pewnością poprawi nasz komfort i bezpieczeństwo nie przeciążając przy tym naszych bagaży!

materiał sponsorowany

zdjęcia: iStock

Nasze propozycje