Poprzedni artykuł: Piotr Stramowski zgolił brodę! W jakiej wersji go wolicie? DUŻO ZDJĘĆ Następny artykuł: Jak usunąć plamy już przy pierwszym praniu? Mamy na to świetny sposób!

Masz spierzchnięte usta? Natychmiast wyrzuć te kosmetyki!

Pielęgnacja,
,
, tagi: suche usta, pielęgnacja ust
Smarujesz usta kilka razy dziennie pomadką ochronną i jest coraz... gorzej. Powodem może być właśnie kosmetyk, którego używasz!

Suche, popękane, szorstkie... Spierzchnięte usta to przekleństwo wielu z nas. Jest wiele produktów, które obiecują nam natychmiastowe nawilżenie i odżywienie ust. Prawdziwa walka rozpoczyna się już w sklepie, kiedy musimy wybrać tę najlepszą pomadkę. Kuszą oczywiście te, które pięknie pachną i w dodatku pozostawiają słodki smak na ustach. Ale nie tędy droga...

Zamiast podziwać kolorowe opakowanie, przeczytaj, jaki jest  skład pomadki ochronnej. To od składników zależy, czy pomadka zadziała jak balsam i czy odżywi usta.

Jak wybrać dobrą pomadkę ochronną?

Dobra pomadka zawiera w składzie specjalne „uszczelniacze". O co chodzi? Ciepło ust rozgrzewa pomadkę, dzięki czemu drogocenne składniki mogą wsiąknąć w zmęczoną i popękaną skórę. Wtedy „uszczelniacze” nie pozwalają im się już wydostać na zewnątrz, tworząc ochronną warstwę. To właśnie ona zapobiega nadmiernej utracie wody oraz wysuszeniu ust.

W składzie pomadek ochronnych szukaj więc masła shea oraz oleju z pierwiosnka. Przyda się również wosk pszczeli. Dodatkowym produktem, który powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce, jest filtr, chroniący nasze usta przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.  Najlepsze są te, zawierające tlenek azotu. To on działa jak bloker. Dlatego najpierw nałóż na usta pomadkę, a dopiero później wklep cienką warstwę filtra.

A czego powinnaś unikać, aby Twoje usta stały się delikatne i gładkie? Sprawdź w naszej galerii.

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/309481805629009325

Idealne pomadki ochronne

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 10:04

Nasze propozycje