Poprzedni artykuł: Ten japoński trik sprawi, że będziesz wyglądała młodziej o 10 lat w...... Następny artykuł: Chroni przed plamami i brzydkim zapachem - ten detoksykujący antypersp...

Ku przestrodze: przerażająca historia z tatuażem w roli głównej. To mogło się przydarzyć każdej z nas...

Pielęgnacja,
,
, tagi: śmierć, tatuaż, pielęgnacja tatuażu
Nieostrożne postępowanie ze świeżo wykonanym tatuażem doprowadziło tego mężczyznę do śmierci...

Czy tatuaż może... zabić? Niestety, okazuje się, że jest to możliwe - w zachodnich mediach zrobiło się głośno o śmierci młodego mężczyzny, który zignorował zalecenie dotyczące pielęgnacji świeżo wykonanego tatuażu. Jak do tego doszło i dlaczego to może dotyczyć każdej z nas?

31-latek zmarł z powodu... tatuażu

Pomimo, że w XXI wieku tatuaże są niemal tak popularne, jak przekłuwanie uszu, okazuje się, że przy braku zachowania środków ostrożności może dojść do tragedii. Ofiarą własnej niefrasobliwości stał się 31-letni Hiszpan, który pięć dnu po wykonaniu na ciele tatuażu - wbrew zaleceniom medycznym - zdecydował się popływać w Zatoce Meksykańskiej. Kąpiel skończyła się zakażeniem bakteryjnym - już następnego dnia pojawiły się niepokojące objawy w postaci gorączki, dreszczy i wysypki w okolicach tatuażu. Niestety, pomimo podjęcia leczenia, infekcja okazała się na tyle poważna, że doprowadziła do śmierci mężczyzny.

Jak to się mogło stać? Pomimo popularności tatuaży stosunkowo niewiele mówi się o pielęgnacji, jakiej wymaga świeżo wykonany wzór. Tymczasem jest to po prostu rana na skórze, która potrzebuje czasu, by się zagoić. Po wizycie w salonie tatuażu przez minimum dwa tygodnie nie wolno kąpać się w basenie, morzu czy oceanie z uwagi na ryzyko wystąpienia zakażenia. To właśnie przydarzyło się młodemu mężczyźnie, którego zaatakował agresywny szczep bakterii - pomimo wysiłków lekarzy doszło do sepsy, która okazała się zabójcza.

Źródło zdjęcia: The Sun

Ta przerażająca historia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy myślą o zrobieniu tatuażu i wcale nie chodzi o to, by kogokolwiek zniechęcać do zabiegu. Warto jednak uświadomić sobie, że mimo wszystko jest to poważniejsza sprawa, niż mogłoby się wydawać - trzeba bezwzględnie pamiętać o zachowaniu ostrożności zarówno na etapie wyboru salonu, jak i w późniejszym okresie gojenia się skóry. Wszystko jest dla ludzi, ale gdy chodzi o nasze zdrowie (a nawet życie), nie warto wystawiać się na zbędne ryzyko.

Macie tatuaże? Jakie są wasze doświadczenia?

Zobacz też: Niebezpieczne wyzwanie w sieci, które prowadzi do uszkodzeń skóry! Nastolatki używają dezodorantu do...

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Zapisz

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2018, 01:41

Nasze propozycje