Poprzedni artykuł: Pozbędziesz się trądziku dzięki... poszewce na poduszkę? Następny artykuł: Wyleczył silny trądzik bez pomocy dermatologa - jakich kosmetyków używ...

Kosmetyk, który chce mieć każda kobieta. Jego sprzedaż wciąż rośnie!

Nie krem, nie balsam, nie serum - to TEN kosmetyk jest teraz w centrum uwagi i boje sprzedażowe rekordy. Masz go w swojej łazience?

Każda z nas ma kosmetyk, bez którego nie wyobraża sobie życia - ukochany krem, sprawdzony płyn do demakijażu, przepięknie pachnący balsam... Są jednak produkty, które cieszą się szczególną popularnością i przewijają się przez miliony łazienek na całym świecie. Co ostatnio najchętniej kupują kobiety?

Kosmetyczny hit 2017 roku

Wbrew temu, co starają się promować zwolennicy kosmetycznego minimalizmu, sprzedaż produktów pielęgnacyjnych ma się bardzo dobrze. Setki nowych marek, tysiące innowacyjnych produktów - jest w czym wybierać i przebierać, a my wcale nie mamy dość. Okazuje się jednak, że w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy jeden typ kosmetyku zupełnie zdominował pozostałe. Specjalizująca się w badaniach konsumenckich firma NPD Group ujawniła, że w 2017 roku największym zainteresowaniem cieszyły się... maseczki do twarzy.

Według badań NPD Group, sprzedaż maseczek do twarzy wzrosła w ciągu ubiegłego roku aż o 32% - jednocześnie słowo "maseczka" było najczęściej wyszukiwaną frazą w Google w kategorii pielęgnacja. W tym kontekście nic dziwnego, że wśród wszystkich hitów sprzedażowych ostatnich miesięcy było tak wiele maseczek - tysiące kobiet "polowało" na arbuzową maskę Glow Recipe, a Instagram został na kilka tygodni opanowany przez połyskujący peel-off koreańskiej marki.

Nie ukrywamy, że maseczki do twarzy zajmują specjalne miejsce także w naszych redakcyjnych sercach - uwielbiamy je za skoncentrowane działanie i różnorodne formuły, które możemy dostosowywać w zależności od potrzeb, humoru i okoliczności. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tą grupą produktów, liczymy na szybką reakcję producentów i wiele nowych atrakcyjnych propozycji w drogeriach. Takich przyjemności nigdy za wiele :)

Poniżej kilka doskonale ocenianych maseczek do twarzy - zbierają świetne recenzje w KWC:

Zobacz też: Paleta do konturowania, perfumy, puder matujący - zobaczcie nasze hity stycznia

Źródło zdjęcia głównego:

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 grudnia 2018, 05:56

Zobacz także

Nasze propozycje