Poprzedni artykuł: Masz trądzik na plecach? Ten krem za mniej niż 11 zł pomoże się go poz... Następny artykuł: Walczysz z wypryskami i zapchanymi porami? Ten trick sprawi, że znikną...

Omijasz półki z kosmetykami dla dzieci? To błąd! Nawet nie wiesz, co tracisz...

Niektóre z tych produktów doskonale sprawdzą się także w pielęgnacji dojrzałej skóry. Zobaczcie, po co warto sięgnąć.

Od zaprzyjaźnionych, młodych mam wciąż słyszę to samo... Że zabrakło jej szamponu, użyła tego dla córeczki i... już innego nie chce! Albo, że balsamy i oliwki dla dzieci fantastycznie się wchłaniają. Inny przykład? Puder do delikatnej skóry niemowlaka to idealny gadżet na... plażę (wystarczy posypać nim stopy całe w piasku, a ziarenka od razu odpadają). Dlatego postanowiłyśmy sprawdzić i polecić te kosmetyki dla maluchów, na które warto zwrócić uwagę nawet wtedy, kiedy się przestało być przedszkolakiem ;).

Dziecięce kosmetyki dobre też dla dorosłych

Kosmetyki dla dzieci są dostosowane do potrzeb ich delikatnej skóry. Z jednej strony więc ich składniki aktywne mogą mieć problem z przeniknięciem do głębszych warstw skóry dorosłej osoby. Z drugiej jednak doskonale sprawdzą się przy podrażnionej skórze czy natłuszczaniu. 

Polecamy także:  Twoje łokcie są ciemne i przesuszone? Teraz jest pora, by o nie zadbać: mamy sprawdzone sposoby!

Mogą się także sprawdzić w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, jak demakijaż czy kąpiel. Produkty dla dzieci przynoszą ukojenie nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale często też ze względu na swój subtelny zapach przywodzący nam na myśl dzieciństwo. Warto po nie sięgnąć szczególnie przed snem:)

Sprawdziłyśmy wśród naszych koleżanek, z jakich najczęściej kosmetyków dla dzieci korzystają w codziennym życiu. Okazało się, że ich nie brakuje. W naszej galerii znajdziecie polecane produkty. 

Polecamy także:  Twoje usta ciągle są suche i popękane? Nie uwierzysz, co może im szkodzić! Uzywasz tego codziennie...

Foto: iStock/ mat. prasowe

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 13:31

Nasze propozycje