Poprzedni artykuł: Czy woda utleniona pomaga na... trądzik? Znamy opinię eksperta Następny artykuł: Czy to koniec maseczek w płachcie? Teraz Koreanki oszalały na punkcie...

Krem do stóp pomoże ci w walce z... przebarwieniami skóry! Sprawdź, jak to możliwe

Przebarwienia po trądziku na plecach, czy posłoneczne są oporne w usuwaniu. Okazuje się, że może nam w tym pomóc... krem do stóp!

Przyczyny powstawania przebarwień na skórze

Przebarwienia na skórze pojawiają się m.in. przez trądzik, wysypki, tabletki hormonalne, czy nadmierne opalanie. Dzieje się tak, ponieważ melanocyty gromadzą się w naskórku lub w warstwie brodawkowej, tworząc tam plamy o ciemniejszym kolorze niż nasza naturalna cera. 

Polecamy:  Tę maseczkę chce kupić ponad 5 tysięcy kobiet! Dlaczego jest taka wyjątkowa?

Jak usunąć przebarwienia?

Sposobów jest wiele. Jedni wolą te domowe, czyli m.in. stosowanie na zmiany soku z cytryny, inni wolą sięgnąć po kosmetyki, wśród których też jest ogromny wybór. Nie każdy jednak wie, że duży potencjał ujednolicenia koloru skóry tkwi w... kremach do stóp. Ten trik zdradziła nam kosmetyczka, Natalia Parys. Okazuje się, że te kremy, które zawierają w swoim składzie kwasy owocowe, doskonale sprawdzą się w roli kremów rozjaśniających przebarwienia. Wszystko dzięki ich właściwościom złuszczającym. 

Polecamy:  Masz szorstkie dłonie? Ta maseczka za mniej niż złotówkę upora się z tym problemem 

Oczywiście nie mówimy tutaj o stosowaniu ich na twarzy, bo wiadomo, że nie są do tego przystosowane, ale np. na nogi czy plecy spokojnie możemy je wypróbować. Jeden kosmetyk może być zatem multifunkcyjny. 

Trzeba jednak pamiętać, że jak każdy produkt z kwasami, nie można go stosować na miejsca, które potem będziemy wystawiać na działanie promieni słonecznych, poniewaz może dojść do poważnego podrażnienia. 

Oto przykładowe kremy do stóp, które zawierają kwasy AHA. 

Avon, Regenerujący krem na spękane pięty z mocznikiem i kwasami AHA 

Green Pharmacy, Krem do stóp przeciw odciskom i zgrubieniom

Ziaja, Krem do stop zmiękczający z kompleksem AHA

zdjęcia: iStock

Oto skuteczne kremy na przebarwienia:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 22:27

Nasze propozycje