Poprzedni artykuł: TEST redakcji: jedwab do ciała, który zakrywa przebarwienia i pajączki Następny artykuł: TEST redakcji: detoksykująca terapia dla skóry od Organique

Przeciwsłoneczny krem dla dzieci... poparzył malucha. O jaki produkt chodzi?

Pielęgnacja,
,
, tagi: krem przeciwsłoneczny, kosmetyki dla dzieci
Kosmetyki dla dzieci powinny być dobierane ze szczególną troską, ale chyba nikt się nie spodziewał, że krem, który miał chronić skórę, dotkliwie ją uszkodzi.

Krem przeciwsłoneczny poparzył skórę dziecka! Nie wierzycie? Poznajcie historię małej Kyli. 

Rodzice 14- miesięcznej dziewczynki nie spodziewali się, jak bolesne konsekwencje może mieć dla ich dziecka zastosowanie kremu przeciwsłonecznego. Sięgnęli oni po Banana Boat SPF 50, który jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, a kupić go można w Stanach Zjednoczonych.

Poparzenie kremem przeciwsłonecznym dla dzieci

Matka małej Kyli, Rebecca Cannon nasmarowała ręcę i buzię swojej córeczki wcześniej wspomnianym sprayem. Lecz ten, zamiast chronić skórę dziecka, spowodował poparzenia chemiczne i obrzęk! Rebecca opisała swoją historię ku przestrodze innych rodziców i wrzuciła na swojego Facebooka razem ze zdjęciami córeczki.

Polecamy:  5 rzeczy, które rodzice mówili ci w dzieciństwie

Jak się okazało, nie byli odosobnieni w podobnych doświadczeniach z tym kosmetykiem.

Zapewne zastanawiacie się, czy producent poczuwa się do zbadania tego przypadku i ewentualnego zadośćuczynienia. Jak pisze Rebecca, na razie firma planuje jedynie... zwrócić koszty zakupu preparatu i nie rozumie, dlaczego dotąd nie wycofano go z półek.

Polecamy:  Przekłuwanie uszu dzieciom - tak czy nie?

Jak dobierać kremy dla dzieci?

Krem przeciwsłoneczny dla dzieci powinien przede wszystkim mieć wysoki filtr, ponieważ skóra dziecka jest zdecydowanie bardziej podatna na opalanie niż u dorosłych. Dla wielu rodziców równie ważna jest formuła kosmetyku i jego zapach. Zazwyczaj też ufamy, że jeżeli jest coś przeznaczone szczególnie dla dzieci, to na pewno nie jest w stanie zaszkodzić skórze, przez co często nawet dorosłe osoby sięgają po kosmetyki dla najmłodszych.

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze kremu dla dzieci? Czy nie zawierają barwników, substancji zapachowych, alkoholu, czy posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka, czy mogą wywoływać alergię. Niezmiernie ważna jest również data ważności. Czasem warto się także skonsultować z lekarzem. Na pewno wie, które produkty dla dzieci warte są uwagi. Cennym źródłem informacji są również opinie znalezione m.in. w internecie, szczególnie w zaufanych portalach, czy katalogach kosmetycznych, jak np. KWC.

Polecamy:  Dziecko zamknięte w samochodzie na słońcu przeżyje około 15 minut

zdjęcia: iStock

Oto kremy dla dzieci, polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:46

Nasze propozycje