Poprzedni artykuł: Maseczki do rąk, które uratują dłonie (kup teraz, bo idzie mróz!) Następny artykuł: Test redakcji! Sprawdziłyśmy, czym usunąć lakier, kiedy nie ma zmywacz...

Te kremy ochronią twarz nawet przy mrozach -20 stopni!

Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń: nadchodzi zima, a wraz z nią prawdziwe mrozy. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłyście się w ochronny krem do twarzy, to najwyższa pora to zrobić. Podpowiadamy, na które zwrócić uwagę!

Zima i towarzyszące jej niekorzystne warunki atmosferyczne to szczególnie trudny okres dla naszej skóry. Ujemne temperatury, śnieg i podmuchy zimnego wiatru mogą błyskawicznie pogorszyć stan nawet najbardziej wypielęgnowanej cery. Na szczęście możemy się zabezpieczyć - pierwsza pomoc to ochronne kremy, tworzące warstwę osłaniającą delikatny naskórek.

Ponieważ w okresie niskich temperatur skóra wytwarza mniej sebum, jej naturalna ochrona automatycznie spada - może to prowadzić do przyspieszonej utraty wilgoci. Krem na zimę powinien więc nie tylko osłaniać, ale jednocześnie nawilżać skórę. Warto pamiętać o filtrach UV - ostre, zimowe słońce potrafi być zdradliwe. Jeśli brak ich w codziennie stosowanym kremie, należy aplikować dodatkowy kosmetyk z ochroną SPF - zwłaszcza, jeśli wybieramy się na narty.

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy zestawienie ośmiu wysoko ocenianych kremów ochronnych z KWC, które sprawdzą się w zimowej pielęgnacji. Zapraszamy do galerii!

Zobacz też: 7 kremów do rąk z KWC idealnych na mrozy

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 23:23

Nasze propozycje