Poprzedni artykuł: Pomysły na prezent dla Niej – praktyczne urządzenia do pielęgnacji cia... Następny artykuł: Polska Barbie znów szokuje - naprawdę powiększa sobie usta w TEN sposó...

Dręczą się bolesne, podskórne gule na brodzie? Mamy na to sposób za... 2 zł :)

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, pryszcz pod skórą, triki urodowe
Dręczą cię nieestetyczne "guzki", których nie da się zamaskować makijażem? Rozwiązanie jest w zasięgu ręki - kosztuje ok. 2 zł!

Podskórne gule na brodzie i żuchwie od czasu do czasu trafiają się każdej z nas - także tym, które na co dzień wcale nie mają problemów z trądzikiem. Są bolesne, powodują opuchliznę i najczęściej trudno je zakamuflować nawet za pomocą mocno kryjącego podkładu. Na szczęście możemy przyspieszyć ich gojenie - wystarczy tania maść, którą kupicie w każdej aptece.

Maść ichtiolowa na podskórne gule

Zmiany naciekowe to wbrew pozorom dość częsta przypadłość - w przeciwieństwie do "zwykłych" pryszczy, nie da się ich wycisnąć (swoją drogą odradzamy tego typu praktyki), co u wielu osób budzi dodatkową frustrację. Dzieje się tak, ponieważ stan zapalny rozwija się nie tylko w mieszku włosowym, ale także pod skórą - powstałe w ten sposób guzki mogą nas dręczyć nawet przez kilka tygodni. Nie oznacza to jednak, że musimy bezczynnie czekać - nieocenioną pomocą może się okazać maść ichtiolowa.

Mała tubka jest dostępna w każdej aptece za ok. 2 zł, a jej zawartość przyspiesza rozwiązanie podskórnych problemów. Maść ichtiolowa charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i bakteriostatycznym - hamuje namnażanie się drobnoustrojów. Ułatwia też uchodzenie ropy, która w przypadku gul potrafi przez długi czas tkwić "przyblokowana" pod skórą. Jak ją stosować?

Maść ichtiolową należy nakładać punktowo, bezpośrednio na podskórne zmiany - ponieważ maść ma ciemny kolor i specyficzny zapach, najlepiej robić to na koniec dnia, przed pójściem spać. Na pokrytą maścią skórę warto nakleić nieduży plasterek - dzięki temu nie rozmaże się i i dodatkowo jej dzialanie będzie mocniejsze pod wpływem ciepła. W większości przypadków znaczna poprawa będzie widoczna już następnego dnia - w przypadku poważniejszych zmian leczenie może potrwać do kilku dni.

Skuteczność tej metody potwierdzają Wizażanki - na forum Wizaz.pl piszą:

Mimo, że używałam wielu leków w maści na receptę przepisanych na takie grudki, to zauważyłam, że ten prosty specyfik jest nieoceniony - zwłaszcza wtedy, gdy te grudki są już bliżej naskórka. Ropa szybko zbiera się pod skórą i nawet czasem skórka sama pęka i bez wyciskania można się pozbyć "dziada" - florka_

Skuteczny "śmierdziuch" :) Od dawna męczyłam się z niby-blizną po krostce - czerwona i wiecznie coś się pod nią działo, a co tydzień robił się pryszcz. Wystarczyło na jedna noc posmarować to miejsce. Rano okazało się, że pod znacznie już bledszą "blizną" (!) nic nie ma- została tylko zaróżowiona skóra! - b_rose

Uwaga: choćby was kusiło, nie próbujcie wyciskać pryszczy - nawet, gdy zacznie z nich wyciekać ropa. W ten sposób łatwo rozsiać bakterie, nie wspominając o mechanicznym uszkodzeniu skóry, po którym mogą pozostać blizny.

Zobacz też: Pożegnała się z trądzikiem i "podbitymi" oczami - wystarczyło, że zrezygnowała z jednej rzeczy

Źródło zdjęcia głównego:

zdjęcia: iStock

Polecamy też wysoko oceniane kosmetyki przeciwtrądzikowe z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 października 2018, 22:07

Nasze propozycje