Poprzedni artykuł: Joga twarzy - oto 4 proste ćwiczenia odmładzające Następny artykuł: Kosmetyki z miodem – powody, dla których warto je stosować!

TREND: maseczki w płachcie. Dlaczego warto je stosować?

Pielęgnacja,
,
, tagi: maseczka do twarzy, maseczka bankietowa, pielęgnacja twarzy
"Sheet masks", inaczej nazywane maseczkami w płachcie, płacie lub na tkaninie zdobyły w ostatnim czasie dużą popularność. Coraz częściej możemy znaleźć je w popularnych drogeriach, do swojej oferty wprowadzają je coraz to nowe marki. Dlaczego warto je stosować? Oto 3 główne powody oraz przegląd maseczek w płachcie dostępnych na rynku.

Maseczki w płachcie niewątpliwie zawdzięczają swoją ogromną popularność rosnącemu zainteresowaniu na azjatyckie sposoby pielęgnacji cery. A to właśnie w krajach azjatyckich "sheet masks" właściwie zdeklasowały inne rodzaje maseczek. Choć trudno nie wyglądać w nich odrobinę przerażająco, warto po nie sięgać z kilku powodów. Oto one: 

Oszczędność czasu i wygoda

Nakładanie tradycyjnych maseczek niestety wymaga sporo zachodu. Najpierw musimy dokładnie rozprowadzić ją na twarzy, a później jeszcze dokładniej zmyć, co w niektórych przypadkach nie jest wcale takie proste i szybkie. Wygoda użycia jaką dają "sheet masks" to prawdopodobnie ich największy plus - wystarczy, że nasączony płat celulozy o specjalnym kształcie nałożymy na twarz, a po upływie kilkunastu minut ściągniemy. Tego rodzaju maseczka działa relaksująco i ochładzająco, a tkanina dobrze dopasowuje się do twarzy, dzięki czemu składniki bardzo dobrze wnikają w skórę.  Po zdjęciu tkaniny pozostałości maseczki możemy delikatnie wklepać w skórę. Dzięki temu unikamy konieczności spłukiwania, a cera pozostaje równie nawilżona, jak po użyciu zwykłej maseczki. Warto w tym momencie zaznaczyć, że w maseczkach w płacie nie znajdziemy zbędnych cerze składników zagęszczających, a które muszą się znaleźć w tradycyjnych maseczkach o kremowych konsystencjach - w innym razie składniki spłynęłyby z twarzy.

Oprócz nasączonych płatów dostępne są także skoncentrowane maseczki w "tabletkach", które działają na bardzo podobnej zasadzie. Występują one w zestawach (skoncentrowana maseczka w tabletce + serum lub tonik, w którym rozpuszczamy płat maseczki, a następnie nakładamy na twarz).

Maseczkę możesz wykonać samodzielne

Maseczki w płacie bez problemu możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy do tego wykorzystać gotowe skompresowane maseczki (do kupienia w drogeriach) lub przykładowo papier ryżowy, watę lub chusteczkę higieniczną. Następnie wybrany przez nas materiał musimy zmoczyć i nasączyć dowolnym składnikiem, olejkiem, tonikiem lub lotionem. W Azji popularne jest stosowanie takich lekkich maseczek 3-4 razy w tygodniu, a często nawet codziennie.

Natychmiastowa poprawa wyglądu

Stosowanie maseczek w płacie często polecane jest w sytuacjach, kiedy zależy nam na natychmiastowej poprawie wyglądu cery np. przed imprezą. Nasączone maseczki działają ochładzająco, rozświetlająco i odświeżająco, dzięki czemu poprawa wyglądu cery jest widoczna ekspresowo.

Oto przykładowe maseczki w płacie, które warto wypróbować!

1. SKIN79 Pomegranate Girl -  Antyoksydacyjna maska 2. Clarena - Kolagenowa maska w tabletce 3.Bielenda - Aktywna maska nawilżająca Super Power Mezo Maska 4.Lomi Lomi - maseczki w płachcie o różnych właściwościach 5. It's Skin - Maseczka nawilżająca 6. Sephora - Matująca maseczka z zieloną herbatą 7. L'Biotica - Rozświetlająca maska Active Gold 8. Marion - Hydrożelowa maska 3D

Polecany film

9 zastosowań oleju kokosowego dla mam i kobiet w ciąży


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 maja 2017, 14:26

Nasze propozycje