Poprzedni artykuł: Najlepsze antyperspiranty na ciepłe dni - zapewniają do 48 godzin bez... Następny artykuł: Pożegnaj ciemną skórę pod pachami - wiemy, jak ją skutecznie rozjaśnić...

Ciesz się słońcem z umiarem - te kremy z filtrem ochronią twoją twarz przed zmarszczkami i przebarwieniami!

Z radością witamy słoneczną pogodę, ale zachowajmy czujność: krem z filtrem to must have!

Wciąż zapominasz o kremie z filtrem? Najwyższa pora to zmienić! Choć z przyjemnością grzejemy się w utęsknionych promieniach słonecznych, nie wolno nam tracić czujności. Przebarwienia, przedwczesne zmarszczki, utrata jędrności skóry a w skrajnych przypadkach nawet oparzenia i rak skóry - to tylko pobieżny opis ryzyka, na które - dosłownie i w przenośni - wystawiamy pozbawioną ochrony skórę. Nie igrajmy z losem - zabezpieczmy się!

Jak wybrać krem z filtrem?

Na początek trzeba uświadomić sobie jedno - żaden kosmetyk nie zapewnia 100% ochrony. Maksymalny filtr ochronny w ujednoliconej skali SPF wynosi 50+ - to w tym momencie najskuteczniejsze dostępne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Wybierając filtr kierujmy się potrzebami naszej karnacji - blada, łatwo ulegające poparzeniom skóra potrzebuje wyższej ochrony niż śniada, naturalnie opalająca się na piękny brąz. Jednak mocno uogólniając, dla większości z nas optymalny będzie krem z SPF 30.

Niechęć do stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych na twarzy ma związek z pokutującym wciąż mitem, że tego typu kremy zapychają pory i obniżają trwałość makijażu. Tymczasem współczesne kremy z SPF są na tyle zaawansowane, że nie musimy się obawiać żadnej z tych rzeczy - wręcz przeciwnie, wiele produktów ma dodatkowe właściwości matujące lub lekko koloryzujące, by oprócz ochrony jednocześnie delikatnie wyrównać odcień cery.

W naszej galerii umieściłyśmy propozycje kremów z filtrami, które pomogą chronić skórę waszej twarzy. Wszystkie są skuteczne, nowoczesne (są też mgiełki!) i przyjemne w stosowaniu - zajrzyjcie i znajdźcie produkt dla siebie :)

Zobacz też: O tej "metamorfozie" mówią wszyscy - co stało się z twarzą tej dziewczyny?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2018, 12:05

Nasze propozycje