Poprzedni artykuł: Zaczerwienienia na twarzy - skąd się biorą? Następny artykuł: 7 najlepszych regenerujących balsamów do ciała po lecie!

Najlepsze odżywki do paznokci - którą wybrać? Zobacz 8 propozycji!

Masz problem z rozdwojonymi końcówkami i przebarwioną płytką paznokcia? Twoje paznokcie nie chcą rosnąć i są bardzo miękkie? To wszystko kwestia dobrej pielęgnacji i dopasowania odpowiedniej odzywki do paznokci. Wybrałyśmy dla Ciebie 8 najpopularniejszych odżywek z KWC, które zwalczą każdy paznokciowy problem!

Oprócz stosowania odżywki ważnym krokiem jest pielęgnacja paznokci. Bardzo skutecznym i popularnym sposobem jest olejowanie paznokci, dzięki któremu paznokcie staną się mocniejsze, nawilżone, błyszczące, elastyczne i dłuższe! 

Pamiętaj o regularnym używaniu odżywki do paznokci, która zapewni piękny wygląd paznokciom oraz przygotuje je do manicure. Odżywka może być też skuteczną bazą pod lakier. Dodatkowa warstwa sprawi, że manicure będzie trwalszy i nie pozostawi żadnych przebarwień na płytce paznokcia.

Jak wybrać najlepszą odżywkę do paznokci? 

Wszystko zależy od potrzeb paznokcia i tego jakiego efektu oczekujesz od odżywki.

  • Do odbudowy paznokci szukaj odżywek, które mają w swoim składzie m.in. wapń i keratynę.
  • Na wzrost paznokci pozytywnie wpłyną - ceramidy, krzemionka i żelazo.
  • Na problem łamliwości i przesuszenia odpowiednie będą - witaminy E, F, C i B7.
  • Do utwardzenia płytki paznokcia - diamentowy pył, proteiny jedwabiu.

Dostępne są też wielofunkcyjne odżywki do paznokci, czyli 2w1, a nawet 10w1! Dlaczego odżywki do paznokci są skuteczne? Oprócz naturalnych składników, takich jak, oleje, witaminy, proteiny zawierają środki chemiczne np. formaldehyd.

Co to jest formaldehyd?

Jest to bardzo silny środek chemiczny o działaniu odkażającym. Stosowany w medycynie i kosmetyce. Środek ten ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, wzmacniające i zmiękczające. Jednak jest to substancja, której wiele kobiet unika, ponieważ formaldehyd jest silnie alergenny. Dlatego stosowanie preparatów zawierających dużą ilość tego środka chemicznego wywołuje pieczenie, swędzenie i podrażnienie oczu albo dróg oddechowych.

Formaldehyd w lakierach do paznokci

Formaldehyd najczęściej znajdziemy w składzie utwardzaczy do paznokci, odżywek do paznokci oraz lakierów. Wkosmetykach do paznokci formaldehyd występuje maksymalnie do 5%. Po zastosowaniu odżywki z formaldehydem uzyskamy pożądane działanie, a mianowicie wzmacnianie i utwardzenie płytki paznokcia. Jest też zła strona stosowania tego środka chemicznego. Działanie formaldehydu może wywołać, u niektórych kobiet onycholizę, czyli rozwarstwienie płytki paznokcia. Nie u każdej osoby formaldehyd wywołuje alergię i podrażnienie. Wiele osób stosujących lakiery z formaldehydem cieszy się pięknymi paznokciami. Dla tych, którzy obawiają się działania formaldehydu dostępne są odżywki i lakiery do paznokci pozbawione tego składnika. 

Chcesz wybrać idealną odżywkę dla siebie? Sprawdź 8 propozycji odżywek do paznokci ocenionych przez Wizażanki!

Masz ulubioną odżywkę do paznokci? Koniecznie napisz w komentarzu!

Zobacz też jak zadbać o dłonie.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 13:26

Nasze propozycje