Poprzedni artykuł: Po przeczytaniu tego tekstu już nigdy... nie będziesz spała z mokrymi... Następny artykuł: Repaskin – naprawa fotouszkodzeń na poziomie DNA!

Top 7 z KWC: najlepsze peelingi do ciała

Pod koniec lata skóra często wymaga regeneracji. Zmęczona słońcem i wysokimi temperaturami, może stać się sucha i pozbawiona blasku. To idealny moment, by sięgnąć po peeling – specjalnie dla Was prezentujemy przegląd ulubieńców użytkowniczek KWC!

Peeling do ciała – pomimo, że raczej nie stosujemy go codziennie – to kosmetyk, który zawsze powinien być w łazience. Regularne złuszczanie przynosi szereg korzyści naszej skórze – oczyszcza ją, pozwalając pozbyć się martwego naskórka i przywracając jej prawidłowy koloryt. Te cenne właściwości szczególnie docenimy właśnie teraz – po skończonym sezonie urlopowym.

Marki kosmetyczne oferują nam szeroki wybór produktów złuszczających, które, najogólniej rzecz biorąc, dzielimy na mechaniczne (ścierające naskórek za pomocą kryształków i drobinek) oraz enzymatyczne (z wykorzystaniem substancji chemicznych). W przypadku peelingów do ciała najczęściej sięgamy po pierwszy wariant – kosmetyki opierające się na złuszczaniu mechanicznym. W zależności od tego, jakiej intensywności oczekujemy od zabiegu, możemy wybierać spośród peelingów cukrowych (dobre dla skóry wrażliwej) i solnych (znane z silnego złuszczania), ale także produktów o konsystencji żelu do ciała z drobinkami ścierającymi (w tej roli wykorzystuje się np. zmielone pestki owoców).

Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzemy, pamiętajmy, że peeling warto stosować przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu nasza skóra stanie się gładsza i lepiej ukrwiona, a koloryt zostanie wyrównany. Nie bójmy się stosować go na opalone ciało – wiele kobiet uważa, że za sprawą peelingu szybciej utraci brązowy odcień skóry, jednak w rzeczywistości delikatne złuszczanie tylko go odświeży i wyeksponuje, wydobywając kolor z głębszych warstw skóry.

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy zestawienie najwyżej ocenianych peelingów z KWC – sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie!

Zobacz też: Top 5: owocowe masła do ciała

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 listopada 2018, 13:25

Nasze propozycje