Poprzedni artykuł: Likwiduje obrzęki i zmniejsza cienie - ulubione serum pod oczy blogere... Następny artykuł: Wciąż masz trądzik na plecach? Sprawdź, czy nie popełniasz TEGO proste...

Jak może skończyć się nieużywanie kremów z filtrem? Dość boleśnie i... śmiesznie?

Pielęgnacja,
,
, tagi: opalanie
Takiej wpadki z opalaniem bez kremu z filtrem nikomu nie życzymy...

Niezależnie od tego, ile czasu masz zamiar przebywać na słońcu, zawsze powinnaś stosować krem z filtrem. Nawet jeśli wybierasz się tylko po zakupy, na wszelki wypadek zabezpiecz skórę, bo inaczej może cię spotkać to samo, co bohaterów naszej galerii zdjęć...

Czerwona po opalaniu skóra jest na tyle wrażliwa i tkliwa, że nawet dziwne wzorki, które się na niej pojawiły nie zawsze bywają powodem do śmiechu. Zwłaszcza wtedy, gdy same musimy zmagać z pieczeniem.

Jak złagodzić oparzenia słoneczne?

Oparzenia słoneczne bywają naprawdę bolesne. W takiej sytuacji często sięgamy po sprawdzone, domowe sposoby, które pamiętają jeszcze czasy naszych babć. No, bo która z nas nie słyszała o okładach z niezawodnej maślanki? :) 

Jakiś czas temu pisałymy jeszcze o równie skutecznym sposobie. Chodzi o aloesowe kostki lodu, które uratują poparzoną słońcem skórę. Przyjemnie schłodzą zaognione miejsce, przynosząc tym samym upragnione ukojenie. 

Potrzebujesz foremki na kostki lodu oraz żelu z wysoką zawartością procentową aloesu. Wypełnij dziury po brzegi, włóż do zamrażarki i poczekaj kilka godzin. Wyciągaj aloesowe kostki pojedynczo i przykładaj do zaognionego miejsca albo przełóż od razu wszystkie do strunowego woreczka i nadal przechowuj w zamrażarce.

A jeśli to dla Ciebie za dużo pracy, koniecznie przetestuj jeden z tych balsamów i żeli chłodzących. Przynoszą natychmiastową ulgę!

Szukasz skutecznego schłodzenia latem? Przetestuj wody termalne:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lipca 2018, 20:47

Nasze propozycje