Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Kosmetyczne bestsellery, których każda kobieta powinna spróbować Następny artykuł: Zabiegi, które dają natychmiastowy efekt: kwas hialuronowy

Zabiegi, które dają natychmiastowy efekt: nici liftingujące

O zabiegach z wykorzystaniem nici liftingujących mówi się „lifting bez skalpela”. Jak działa ta mało inwazyjna technika odmładzania i dlaczego warto się nią zainteresować?

Sprawdź też inne zabiegi pozwalające uzyskać szybkie efekty - zabieg Pellevé™ oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Nici First Lift BARB

W dobie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej powstały nici First Lift BARB, które są udoskonaloną wersją popularnych nici PDO. Materiał z którego są wykonane, czyli polidioksanon prowadzi do rewitalizacji skóry, a haczyki dwukierunkowo zbieżne pozwalają na uzyskanie efektu liftingu.

Polidioksanon jest substancją bardzo dobrze poznaną, gdyż od ponad dwudziestu lat buduje się z niej szwy wchłaniane i implanty ortopedyczne. Jest to syntetyczne  włókno otrzymywane w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomeru p-dioksanonu. Podczas wielu badań nad ta substancją zauważono, że ma bardzo dobry wpływ na strukturę skóry i tkanek. W procesie rozkładu pobudza neokolagenozę, czyli  stymuluje produkcję nowego kolagenu. Ponadto pobudza fibroblasty do produkcji elastyny i stymuluje wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg?

Reorganizacja tkanek z użyciem nici BARB przebiega dwuetapowa. Natychmiast po wprowadzeniu nici w tkankę podskórną widoczny jest efekt podciągnięcia tkanek, efekt liftingu, co wynika z mechanicznych właściwości nici oraz zakotwiczenia tkanek na dwukierunkowo zbieżnych haczykach.  Po około miesiącu widoczne są dodatkowo efekty przebudowy tkanek, poprawia się jędrność i elastyczność skóry co jest wynikiem nasilonego procesu syntezy kolagenu, stymulowanego przez polidioksanon już w 14. dniu po wprowadzeniu substancji do tkanek. 

Nici ulegają całkowitej resorpcji w ciągu 180-240 dni. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 2 lata, jest to jednak zależne od indywidualnych cech i struktury tkanek pacjenta, oraz zdolności regeneracyjnych organizmu.

Dla kogo są przeznaczone nici liftingujące?

Zabiegi z wykorzystaniem nici First Lift BARB przeznaczone są dla szerokiej grupy pacjentów w różnym wieku. Dzięki właściwościom reorganizującym tkanki mogą służyć jako prewencja utraty jędrności skóry, jak również są alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej.

Zabieg jest prosty technicznie, bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej. W zależności od problemu, okolicy zabiegowej i struktury tkanek, lekarz dobiera odpowiednią ilość i rozmiar nici. Każda nic umieszczona jest na cienkiej, sterylnej igle, która umożliwia wprowadzenie nici w okolice tkanki podskórnej w mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób.

Na jakie problemy pomogą nici liftingujące?

W praktyce lekarskiej nici BARB najczęściej wykorzystywane są w celu modelowania owalu twarzy, redukcji zmarszczek. Znalazły równinie zastosowanie w remodelowaniu i w walce z utratą jędrności skóry innych okolic ciała (m.in. okolica kolan, łokci, szyi, dekoltu, ramion, pośladków). Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem nici Barb jest bezpieczeństwo oraz niewielka ilość powikłań (najczęściej siniaki).

Nici First Lift Barb są swoistym pomostem między nićmi liftingującymi a nićmi PDO. Łączą w sobie dwie idee jakimi są lifting i regeneracja, naprawa struktury tkanek. Prostota, szybkość, bezpieczeństwo zabiegu oraz brak indukcji odpowiedzi immunologicznej sprawiają, że nici Barb mogą być stosowane u szerokiej rzeszy pacjentów, w różnym wieku, nawet ze skłonnościami do alergii. 

Sprawdź też ofertę zabiegów w Klinice Ambroziak z wykorzystaniem:

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Klinika Ambroziak Oddział Piaseczno
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje