Poprzedni artykuł: Wybierz swój prezent na Święta od BaByliss Paris. Teraz produkty marki... Następny artykuł: 'Zaskórniki zredukowane do zera' i 'zmniejszone, prawie niewidoczne po...

'Niewinna' krostka okazała się poważną chorobą - pomoc przyszła w ostatniej chwili

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, nowotwór, niedoskonałości, viral
Myślała, że to zwykły pryszcz - gdy nie chciał się goić, poszła do specjalisty. Sprawa okazała się bardzo poważna...

Niegojące się krostki i wszelkiego typu niedoskonałości, które wydają się "dziwne", powinny nas skłonić do wizyty u dermatologa. Przeważnie kończy się na strachu, ale zdarza się, że szybka reakcja może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Przekonała się o tym pewna Amerykanka, która dziś opowiada swoją historię ku przestrodze.

Niegojąca się krostka okazała się poważną chorobą

Gdy Keely Jones zauważyła na swojej twarzy dziwnego "pryszcza", początkowo nie była tym przejęta. Choć krostka na skroni wydała jej się irytująca (kobieta wcześniej raczej nie miała problemów z niedoskonałościami, ponieważ zawsze unikała słońca i nie chodziła na solarium), nie sądziła, że może to być coś poważnego. Zaniepokoiła się, gdy mimo kilku prób wyciśnięcia zmiany, krostka nie chciała się goić. Udała się więc po poradę do specjalisty.

To była jedna z najważniejszych decyzji w jej życiu - skaza została zdiagnozowana jako rak podstawnokomórkowy, który mógł łatwo rozprzestrzenić się na resztę twarzy. Keely przeszła trzy operacje, zanim udało się całkowicie usunąć chorobowe zmiany - dziś po nowotworze szczęśliwie została jej "tylko" blizna.

Choć leczenie okazało się skuteczne, Keely do końca życia będzie musiała kontrolować swoje wyniki, ponieważ wciąż istnieje ryzyko, że choroba powróci. Kobieta postanowiła dzielić się swoją historią, by zwiększać świadomość na temat nowotworów skóry - wbrew powszechnej opinii, można na niego zapaść nawet korzystając z ochrony przeciwsłonecznej.

Dziewczyny pamiętajcie: jeśli zauważycie na swojej skórze niepokojącą zmianę, która nie znika z upływem czasu, nie zwlekajcie z wizytą u specjalisty. Ostrożności nigdy za wiele - zwłaszcza, gdy stawką jest nasze zdrowie.

Zobacz też: Nie tylko czerwone wino i papierosy - te produkty niszczą twój uśmiech, a ty nawet o tym... nie wiesz

Źródło zdjęcia głównego: Facebook

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 października 2018, 03:19

Nasze propozycje