Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Najlepsze maseczki do twarzy na lato z KWC Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły kosmetyki Sesderma: Reti Age, C-Vit ora...

Nietypowe zastosowania botoksu

Toksyna botulinowa od dawana jest stosowana w zabiegach medycyny estetycznej. Początkowo wykorzystywana była do leczenia chorób okulistycznych czy neurologicznych, a obecnie znalazła szerokie zastosowanie w medycynie anti-aging - sprawdź, w czym może pomóc!

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są prewencją w powstawaniu zmarszczek mimicznych jak również pozwalają na walkę z już  utrwalonymi zmarszczkami. Problem nadpotliwości niepoddający się leczeniu innymi metodami możemy również minimalizować wykorzystując toksynę botulinową.

Pierwszy raz toksyna botulinowa była użyta w medycynie w latach 70. XX wieku przez okulistę Alana Scotta w celu porażenia mięśni okołoocznych przy leczeniu zeza. Od tamtego czasu substancja ta używana jest nie tylko w medycynie estetycznej ale w wielu dziedzinach medycyny. W celu uzyskania botuliny hoduje się specjalne szczepy Clostridium botulinum, a następnie pozyskuje się z nich neurotoksynę. Mechanizm działania tej substancji polega na blokowaniu wydzielania acetylocholiny z zakończeń nerwowych w płytce nerwowo-mięśniowej, co powoduje brak przewodzenia impulsu z zakończenia nerwowego do mięśnia i jego relaksację. Mówiąc prosto mięsień nie może się już kurczyć.

Toksyna botulinowe w medycynie estetycznej znalazła zastosowanie głównie w leczeniu zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki i kurzych łapek, jak również doskonale sprawdza się u pacjentów z tzw. „uśmiechem dziąsłowym”. Jej działanie polega na zablokowaniu lub ograniczeniu pracy mięśni, a tym samym zmniejszenie zmarszczek mimicznych.  Toksyna ta znalazła zastosowanie w urologii w niektórych odmianach nietrzymania moczu, w neurologii u pacjentów z migrenami, z porażeniami spastycznymi, z dystonią szyjną i tikami, w okulistyce w leczeniu zeza i w kurczu powiek, w stomatologii w leczeniu bruksizmu, w laryngologii w leczeniu chrypki i jąkania, czy w dermatologii u pacjentów z nadpotliwością czoła, pach, stóp i dłoni.Inne rzadsze wskazania to nadmierne wydzielanie śliny przez gruczoły ślinowe, leczenie blizn, czy problemów z przełykaniem.

Początek działania toksyny botulinowej pojawia się w pierwszych dniach po wstrzyknięciu, a maksymalny efekt osiągamy po 2 tygodniach.  Mimika i praca mięśni stopniowo powraca w przeciągu 3-4 miesięcy od zabiegu. Ilości toksyny podawane podczas zabiegów są bardzo małe i  nie powodują działania ogólnoustrojowego. Bezpieczeństwo stosowania tej substancji jest bardzo duże, a ewentualne efekty niepożądane związane z zabiegiem ustępują całkowicie. 

Toksyna Botulinowa, wbrew powszechnie panującym opiniom jest najlepszą prewencją powstawania zmarszczek mimicznych. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji  dedykowane są zarówno osobom które jeszcze nie mają utrwalonych zmarszczek, ale cieszą się silną mimiką twarzy, jak również pacjentom ze zmarszczkami utrwalonymi jako pierwszy etap walki z nimi.

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Klinika Ambroziak Oddział Piaseczno
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000

recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje