Poprzedni artykuł: Ten trik sprawi, że zapomnisz o krępujących wypryskach! Sprawdź, o co... Następny artykuł: Weź udział w konkursie i wygraj jedno z 4 zaproszeń do wybranego salon...

Czy oczyszczanie twarzy pomaga w walce z trądzikiem i czy możemy je wykonywać latem?

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, oczyszczanie twarzy
Borykasz się z nieestetycznymi wypryskami? Chciałabyś zacząć z nimi walczyć, ale boisz się, że lato nie jest najlepszym momentem na np. oczyszczanie twarzy w gabinecie? Zapytałyśmy o to eksperta.

Oszczyszanie skóry jest kluczowe nie tylko w sytuacji, kiedy borykamy się z trądzikiem. Powinny o nim pamiętać także osoby, które na co dzień nie mają większych problemów z cerą. Często jednak możemy usłyszeć opinie o tym, że latem powinnyśmy z tym uważać, ponieważ skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych i może uleć dodatkowym podrażnieniom. 

Polecamy:  Sezonowa maseczka, która działa jak filtr na Instagramie - idealna na lato!

Szczegółowych informacji o oczyszczaniu twarzy udzieliła nam magister kosmetolog Agnieszka Bronakowska, właściciel BABOR BEATY SPA Institute & Shop.

Oczyszczanie twarzy, a trądzik

Oczyszczanie manualne wykonujemy w zależności od stanu skóry. Jeśli mówimy o leczeniu skóry trądzikowej, oczyszczanie manualne jest jednym z podstawowych elementów pielęgnacji. Oczywiście musi ono iść w parze z pielęgnacją domową dobraną indywidualnie do potrzeb skóry każdej osoby. Trzeba pamiętać również o nawykach i zasadach, które będą miały wpływ na stan cery. Najważniejsze to nie dotykanie, podpieranie, pocieranie skóry, spięte włosy, czy pielęgnacja produktami bezalkoholowymi, niewysuszającymi cerę problematyczną. Skóry mieszanej, tłustej czy problematycznej nie wolno przesuszyć, jeśli do tego dojdzie, uruchamia się błędne koło - gruczoły łojowe produkują jeszcze więcej wydzieliny, a skóra błyszczy się i ma nieestetyczny wygląd.

Samo oczyszczanie może różnie wyglądać. Najczęściej jest ono wykonywane na bazie kosmetyków o działaniu leczniczym, normalizującym, przeciwzapalnym. Jeśli skóra jest na etapie wyjsciowym z problemu, stopniowo wprowadzamy inne produkty, stymulujące regenerację, czy niwelujące skutki trądziku, blizny i przebarwienia, które częściowo same ustępują podczas kolejnych sesji.Oczyszczać skórę możemy cały rok. Pamiętamy tylko o odpowiednim do pór roku doborze kosmetyków, ochronie przeciwsłonecznej latem czy ochronie przed wiatrem i mrozem zimą.

Jak często powinno się oczyszczać skórę? 

W przypadku cer problematycznych, oczyszczanie powinno być wykonywane najczęściej raz w miesiącu, w cięższych przypadkach częściej i stopniowo wydłużamy okres między wizytami, w miarę poprawy stanu skóry. Pamiętajmy o tym, że proces regeneracji skóry zaczyna się od wewnątrz, więc wszystkie zalegające w głębszych warstwach zmiany muszą się przesunąć ku powierzchni i być systematycznie oczyszczane. Proces leczenia skóry jest długi, zwykle trwała ok. roku, w przypadku ciężkich zmian, ale pozytywne efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Planując zabieg oczyszczania trzeba pamiętać, że skóra będzie opuchnięta, a wielu miejscach będą pojawiać się strupki. Trzeba więc zrezygnować w najbliższych dniach z ważnych spotkań. Po kilku dniach, kiedy strupki odklejają się, widać zdecydowaną poprawę stanu skóry.

magister kosmetolog Agnieszka Bronakowska, właściciel BABOR BEATY SPA Institute & Shop

Oto pianki do mycia twarzy polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2018, 10:21

Nasze propozycje