Poprzedni artykuł: 100 warstw maseczek w płachcie jednocześnie? Ona naprawdę to zrobiła! Następny artykuł: Tę maseczkę chce kupić ponad 5 tysięcy kobiet! Dlaczego jest taka wyją...

Przez dwa lata myła twarz tylko olejem i... całkowicie pozbyła się trądziku

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, OCM, oleje do twarzy
Oleje lekiem na trądzik? Nie ma co się wzdrygać - to naprawdę działa!

Czy można wyleczyć trądzik olejami naturalnymi? Okazuje się, że to całkiem prawdopodobne. Choć o dobroczynnym wpływie olejów naturalnych na cerę napisano już wiele, pomysł stosowania ich na niedoskonałości nadal budzi wewnętrzny sprzeciw u dziewczyn obawiających się zapchania porów. Tymczasem to właśnie one powinny się nimi zainteresować!

OCM - oczyszczanie twarzy olejami a trądzik

OCM, czyli Oil Cleansing Method - jak sama nazwa wskazuje - polega na myciu twarzy olejami naturalnymi. Ten sposób opiera się na zasadzie, zgodnie z którą tłuszcz rozpuszcza tłuszcz - oleje w naturalny sposób usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum, nie naruszając przy tym warstwy ochronnej skóry. W OCM wykorzystuje się różne mieszanki (konkretne przykłady i proporcje znajdziecie w osobnym artykule na ten temat), jednak najważniejsze, by sięgać po oleje niekomedogenne (takie, które nie zapychają porów). Wśród najczęściej polecanych wymienia się olej z nasion konopi, arganowy oraz z maruli (w wolnej chwili zobaczcie więcej propozycji olejów dla cery trądzikowej).

O skuteczności tej metody przekonują nas relacje osób, które na jej rzecz całkowicie zrezygnowały z innych środków do oczyszczania twarzy. Na popularnym portalu społecznościowym Reddit.com wielu użytkowników zachwala OCM i na dowód prezentuje zdjęcia efektów, jakie im przyniosło.

Jakie efekty może przynieść OCM?

Dziewczyna widoczna na poniższych fotografiach pokazała, jak duża zmiana zaszła w jej cerze już w ciągu 7 dniu mycia twarzy olejami:

Robi wrażenie? To jeszcze nic! W wątku odezwała się inna użytkowniczka, która stosuje OCM już od dwóch lat. Dzięki myciu twarzy olejem z konopi całkowicie wyleczyła zaawansowany trądzik - dziś na jej twarzy nie ma śladu po nieestetycznych grudkach. Same zobaczcie:

Źródło zdjęć: Imgur.com

Jak widać, wytrwałość w pielęgnacji naprawdę jest w stanie przynieść zaskakujące efekty. To słowo-klucz zwłaszcza, jeśli mówimy o olejach - w wielu przypadkach potrzeba nie tyle dni, co tygodni, by zobaczyć na twarzy zmiany na lepsze. Jeśli chodzi o nas, powyższe zdjęcia to dla nas wystarczająca motywacja!

Korzystacie z metody OCM? Jaka jest wasza opinia o oczyszczaniu twarzy olejami?

Zobacz też: Smaczny sposób na trądzik - wystarczy, że będziesz TO piła dwa razy dziennie!

Źródło zdjęcia głównego: Imgur.com

Polecamy wysoko oceniane oleje naturalne z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 czerwca 2018, 15:02

Nasze propozycje