Poprzedni artykuł: To nie żart! Ten kosmetyk chce kupić ponad 3 tysiące kobiet... Dlaczeg... Następny artykuł: Poznaj wyniki testu intensywnie nawilżającego kremu Himalaya Herbals!

Czytasz etykiety na opakowaniach kosmetyków? Ona zapomniała, użyła olejku, a potem...

Niewłaściwe użycie olejku eterycznego skończyło się dla tej kobiety w bardzo bolesny sposób...

Nie oszukujmy się - większość z nas raczej nie czyta zbyt uważnie etykiet umieszczonych na opakowaniach kosmetyków. Zazwyczaj nic złego się z tego powodu nie dzieje, ale przerażająca historia tej kobiety dobitnie pokazuje, że zdecydowanie lepiej jest zachować ostrożność. Niewinny olejek eterycznywywołał u niej bolesne oparzenia!

Elise Nguyen miała wyjątkowego pecha. Przed wyjściem z domu kobieta w pośpiechu wtarła kilka kropel olejku eterycznego w skórę szyi i nadgarstków, po czym pobiegła na zajęcia jogi a po nich - na solarium. Niestety, nie przeczytała na opakowaniu, że przez 12 godzin po użyciu produktu należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV. Ta nieuwaga skończyła się bolesnymi oparzeniami skóry - nawet 2-giego stopnia...

Początkowo Elise sądziła, że gwałtowną reakcję spowodował jakiś detergent i nie skojarzyła jej z olejkiem. Jednak gdy sprawdziła etykietę olejku, wszystko stało się jasne.

Źródło zdjęcia: screen z Facebook/graetel.anderson

Zdjęcia udostępnione przez kobietę w internecie są przerażające - rany widoczne na jej ciele przyprawiają nas o dreszcze. Jednak Elise postanowiła podzielić się tą historią, by ostrzec innych, jak może się skończyć lekceważenie informacji na opakowaniu nawet, wydawałoby się, najniewinniejszego na świecie produktu.

Pamiętajcie dziewczyny - zawsze wykonujcie próbę na reakcję alergiczną zanim zastosujecie nowy kosmetyk oraz czytajcie dokładnie wszystkie instrukcje umieszczone na opakowaniach, nawet te drobnym druczkiem.

Czy zdarza wam się ignorować zalecenia producenta gdy używacie jakiegoś kosmetyku?

Zobacz też: Czy hybryda może uczulać? Te zdjęcia nie zostawiają złudzeń...

Polecamy produkty łagodzące po nadmiernej ekspozycji na słońce:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 22:57

Nasze propozycje