Poprzedni artykuł: Dzięki temu trikowi bardzo łatwo zamaskujesz cienie korektorem. Wystar... Następny artykuł: Przez 50 lat używała retinolu. Efekty? Nikt by nie powiedział, że ma j...

Tego popularnego modelu dżinsów nie powinnaś nosić latem! Zobacz, czym to grozi

Pielęgnacja,
,
, tagi: oparzenia słoneczne
Myślicie, że kiedy nosicie długie spodnie, to nie grozi wam oparzenie słoneczne? Z tym modelem powinnyście bardzo uważać.

Co nas chroni przed oparzeniami słonecznymi? Niektórym wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zasłanianie ciała. Tylko jak przetrwać w długich spodniach w słoneczny dzień? Część osób wybiera "złoty środek" - dżinsy z dziurami. Zakrywają nogi, a z drugiej strony są przewiewne. Okazuje się jednak, że mogą być zwodnicze... Wszystko przez to, że zapominamy, że słońce opala odsłonięte fragmenty ciała. 

Polecamy:  Małgorzata Rozenek-Majdan w garniturze z Zary. Idealny na komunię albo ślub!

Na Twitterze i Reddicie nie brakuje zdjęć oparzeń słonecznych, które powstały w miejscach przetarć w spodniach odsłaniających skórę. Na widok niektórych z nich aż mamy ciarki na ciele. To naprawdę bolesne zmiany, które nawet po wygojeniu wyglądają bardzo nieestetycznie.

Podobnie rzecz się ma do bluzek z wycięciami. Pamiętajcie, że wszystkie nieosłonięte, nawet najmniejsze części ciała mogą ulec poparzeniu, jeżeli przed ekspozycją na słońce, nie ochronimy ich kremem z filtrem SPF. Poza tym zwróćcie uwagę, że słońce najmocniej świeci w godzinach południowych i wtedy warto ograniczyć nawet spacery, nie mówiąc już o typowym opalaniu się. 

Polecamy:  Ten kostium kąpielowy kosztuje prawie 2 tysiące złotych, ale... nie można w nim pływać

Mamy dla was przegląd sprawdzonych kosmetyków przeciwsłonecznych. Pięknej, zdrowej opaleniźnie mówimy tak, ale oparzeniom już zdecydowane NIE!:)

kremy do opalania

Źródło zdjęcia głównego:  Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 września 2018, 08:53

Nasze propozycje