Poprzedni artykuł: Ten hitowy kosmetyk wywołuje histerię za granicą - wiemy, jak zrobić g... Następny artykuł: Dwa miesiące i TAKI efekt! Zobaczcie, jak ta dziewczyna pozbyła się bl...

Ta dziewczyna cierpiała przez... wrastające rzęsy! Operacja odmieniła jej życie

Zabiegi chirurgi plastycznej to nie tylko powiększanie biustu i odmładzanie twarzy. Ta dziewczyna zdecydowała się na... skrócenie powiek.

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o nietypowym zabiegu pomniejszania ust. Rozgorzała dyskusja na temat mało znanych operacji plastycznych, a w mediach społecznościowych do głosu doszły osoby, które korzystały z chirurgii plastycznej niekoniecznie w celu powiększenia biustu. Jedna z użytkowniczek portalu Reddit przyznała się do zabiegu skrócenia dolnych powiek, który - jak sama przyznaje - zmienił jej życie. Jak i dlaczego?

Iris231 od dziecka zmagała się z wrodzonym mankamentem w postaci nieprawidłowego załamania dolnej powieki (epiblepharon). To schorzenie charakterystyczne dla Azjatów, które przejawia się wykształceniem dodatkowego fałdu przy powiece, który sprawia, że dolne rzęsy są skierowane w kierunku oka. W przypadku Iris231 wada dodatkowo była niesymetryczna - wyraźnie większe załamanie na prawej powiece sprawiało, że jej oczy wyglądały w odmienny sposób. W wieku 20 lat dziewczyna zdecydowała się na operacyjną korekcję powiek i była to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęła w swoim życiu.

Zabieg polegał na usunięciu "nadprogramowej" skóry i mięśni z dolnej powieki oraz zszycie jej tak, by dolne rzęsy były ułożone w prawidłowy sposób. Według relacji dziewczyny, sama procedura była krótka i bezbolesna, dzięki odpowiedniemu znieczuleniu. Rozpuszczalne szwy zniknęły po ok. półtora tygodnia, a po dwóch jedynym śladem po ingerencji chirurga było lekkie zaczerwienienie. Użytkowniczka Reddit zamieściła zdjęcia przed i po zabiegu - różnica rzeczywiście jest uderzająca:

Źródło zdjęcia: Reddit.com/AsianBeauty

Po 8 miesiącach od zabiegu dziewczyna jest zachwycona efektem - blizny są praktycznie niewidoczne, a oczy nie są już podrażniane przez rzęsy (wcześniej musiała je miejscami... wyrywać!). Jedyne czego żałuje to fakt, że na operację zdecydowała się tak późno...

Wprawdzie tego typu zabiegi nie są zbyt popularne w Polsce, ale historia Iris123 jest częścią nowej tendencji "odczarowywania" chirurgii plastycznej - chociaż wciąż szokują nas pomysły w rodzaju pomniejszania ust, coraz częściej mówi się głośno o potrzebie wykonywania i takich operacji. Motywacje osób, które idą "pod nóż" są różne, ale naszym zdaniem przełamywanie tabu, jakim wciąż są w naszej kulturze chirurgiczne "poprawki" jest bardzo istotne. W wielu przypadkach takie korekty są w stanie zmienić czyjeś życie na lepsze - dlaczego nie mówić o tym otwarcie?

Co sądzicie o korektach powiek? Chciałybyście coś "poprawić" u siebie?

Zobacz też: Top 5 - najbardziej zaskakujące trendy w chirurgii plastycznej na całym świecie

O okolice oczy warto dbać na co dzień - polecamy wysoko oceniane kosmetyki z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 listopada 2018, 18:53

Nasze propozycje