Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 6 rzeczy, które musisz zrobić jesienią dla swojej skóry Następny artykuł: Formuła poparta doskonałymi wynikami badań klinicznych

Skutki palenia papierosów - zobacz, jak będzie wyglądać twoja skóra!

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, zmarszczki, zmarszczki palacza, papierosy
Palisz papierosy? Pamiętaj, że palenie wpływa negatywnie nie tylko na twoje zdrowie, ale i na kondycję skóry! Zobacz eksperyment, który ujawnia jak palenie papierosów może zmienić wygląd.
palenie papierosów skutki

Badania opublikowane w „Journal of the American Medical Association” wykazują, ze około 1 mld ludzi w 187 krajach pali papierosy. Jest to najpopularniejszy nałóg, a palić zaczynają już nastolatki. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak negatywne dla zdrowia jest palenie papierosów. Blisko 20 tys. osób co roku umiera z powodu nowotworu płuc. Oprócz wielu chorób, palenie tytoniu powoduje nieodwracalne w skutkach efekty w wyglądzie. Dym papierosowy zawiera ponad 4 tys. substancji szkodliwych, które szkodą m.in. skórze i układowi oddechowemu i krwionośnemu. Wg badań Cindy Leung wypalenie 1 paczki dziennie postarza skórę nawet o 10 lat! Palenie papierosów może spowodować nieodwracalne w skutkach efekty w wyglądzie. Nawet jeśli rzucisz palenie, zmiany w obrębie skóry nagle nie znikną. Potrzebna będzie szczególna pielęgnacja, m.in. dobrymi kosmetykami nawilżającymi., dotleniającymi skórę i rozjaśniającymi - dobrze używać kosmetyków z dodatkiem antyoksydantów.

Skutki palenia papierosów – najczęściej zauważalne w wyglądzie:

  • ziemista cera,
  • przyśpieszone pojawianie się zmarszczek i bruzd; występowanie charakterystycznych dla osób palących „zmarszczek palacza”- zmarszczki wokół ust, oczu i na policzkach,
  • zanikanie elastyczności skóry,
  • suchość skóry,
  • słabe gojenie się wszelkiego rodzaju ran,
  • przyśpieszone starzenie skóry,
  • przebarwienia skóry, paznokci i zębów,
  • u młodych osób tytoń może powodować powstawanie trądziku,
  • możliwość nasilonego siwienia i wypadania włosów.

Jeden z portali opublikował film, w którym 3 osoby palące zostały uświadomione jak ich wygląd zmieni się po wieloletnim paleniu papierosów. Wizażystka wykonała makijaż, który miał imitować kondycję ich skóry za 30 lat. Osoby poddane eksperymentowi były zdumione efektem i jednogłośnie oświadczyły, że rzucą nałóg. Zobacz, jak ich wygląd zmienił się po próbnym postarzaniu skóry.

Palisz papierosy? Co sądzisz o tej metamorfozie?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Palenie papierosów a DNA dziecka


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 stycznia 2017, 09:52

Nasze propozycje