Poprzedni artykuł: Dlaczego Maxineczka nie używa odżywki do rzęs? Następny artykuł: Jak rozpoznać podróbki perfum?

Patent na ochronę przeciwsłoneczną: dozowniki kremów w miastach

Pielęgnacja,
,
, tagi: ochrona przeciwsłoneczna, czerniak złośliwy, krem do twarzy SPF 30
Stanęły już w Bostonie, Miami Beach i Phoenix, całkiem możliwe, że niebawem pojawią się też w Nowym Jorku. W czasach, kiedy rak skóry zbiera śmiertelne żniwo, władze niektórych miast postanowiły zadbać o to, by mieszkańcy zaczęli traktować ochronę przeciwsłoneczną jako konieczność, a nie zbyteczny element pielęgnacji.

Dozowniki kremów przeciwsłonecznych nie są czymś absolutnie nowym. Od jakiegoś czasu stoją one w wybranych amerykańskich miastach. Z inicjatywą ustawienia takich podajników wyszła organizacja Melanoma Foundation of New England. Jak pokazują doświadczenia z Bostonu, niektórzy są zadowoleni, inni wręcz przeciwnie – uważają, że dozowniki się zapychają, kremu podają za dużo, a ludzie wycierają jego nadmiar gdzie popadnie, m.in. w ławki.

Czytaj też:  Nowości kosmetyczne. Ochrona przeciwsłoneczna na lato 2016

Scott Stringer, rewident miasta Nowy Jork, zaproponował niedawno, by podobne urządzenia stanęły też w nowojorskich parkach, na plażach oraz w okolicach basenów.

Zobacz:  TOP 5 z KWC: najlepsze kosmetyki po opalaniu

Los i szczegóły propozycji nie są jeszcze znane, ale nietrudno zauważyć, że koncepcja przypadła do gustu chociażby lokalnym redaktorom urodowym. Dozowniki kremów z filtrem SPF 30 to w końcu wybawienie w momencie, kiedy ktoś wybiera się na niespodziewany spacer czy lunch w parku.

Czytaj też: Cała prawda o filtrach przeciwsłonecznych. Które wybrać i jak je stosować

Kiedy idziemy na plażę, zwykle odruchowo zabieramy ze sobą krem i kapelusz. Życie jednak lubi zaskakiwać, więc byłoby wspaniale, gdyby w podbramkowej sytuacji nie było trzeba pędzić do drogerii po kolejną tubkę kremu.

Dozowniki preparatu z filtrami przeciwsłonecznymi to jeden z tych pomysłów, które naprawdę przypadły nam do gustu. Nie wiemy jak wy, ale my jesteśmy za ustawieniem takich urządzeń przy polskich plażach i parkach miejskich. Korzystałybyście z nich?

Fot. Melanoma Foundation of New England

Szkacie dobrego kremu z filtrami? Sprawdzone produkty znajdziecie w naszej galerii

Polecany film

Paula Piotrkowska mięśnie brzucha


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 maja 2017, 21:48

Nasze propozycje