Poprzedni artykuł: Ta 13-latka była gnębiona z powodu zmian na skórze. Pomógł jej jeden k... Następny artykuł: Fakty i mity: Tego nie wiedziałaś o kosmetykach wegańskich

Te plastry na odciski nie tylko ukrywają trądzik, ale także usuwają go w ciągu jednej nocy!

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik leczenie
Plastry, które leczą trądzik do tej pory używałyśmy na zupełnie inne części ciała, ale ta kobieta udowadnia, że zdają również egzamin w leczeniu cery!

Naklejki na trądzik to bardzo powszechny za granicą produkt. Są jednak drogie, w opakowaniu jest ich niewiele, a bardzo często nie spełniają również swojego zadania. Nic dziwnego, że kobiety szukają dla nich alternatywy. I wreszcie znalazły!

Zobacz także: Ta 13-latka była gnębiona z powodu zmian na skórze. Pomógł jej zaledwie jeden krem!

O wiele skuteczniejszym sposobem na pozbycie się trądziku czy zakamuflowanie go, jest nałożenie najzwyklejszego plastra stosowanego do leczenia... pęcherzy na stopach.

Zdjęcie: Reddit.com/SkincareAddiction

Plastry na pęcherze i opryszczę stosowane na trądzik

Hydrokoloidowe blistry i dziurkacz niedługo mogą okazać się najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Tego typu plastry używane są nie tylko przy leczeniu pęcherzy na stopach, ale również zmian w obrębie ust, czyli opryszczki.

Od jakiegoś czasu miałam tę paczkę hydrokoloidowych blistrów. I zdałam sobie sprawę, że częściej używam ich do leczenia pryszczy niż w ramach rzeczywistego przeznaczenia, czyli leczenia pęcherzy na stopach. Pewnego dnia wziąłam do ręki dziurkacz (najpierw przetarłam go alkoholem) i wyciełam około ośmiu małych plastrów. Są idealne dla mnie - czuję, że przyklejają się dobrze do krost, a nie do całej skóry wokół nich. Dzięki temu wypryski są mniej zauważalne! Prawdziwe plastry na pryszcze są o wiele droższe, a po co mam przepłacać? Jestem sknerą. Za pudełko tych na odciski zapłaciłam tylko pięć dolarów - pisała na portalu Reddit.com AnchovyZeppoles.

Aby cieszyć się nieskazitelną cerą, wystarczy wybić dziurkaczem odpowiednią ilość miniplastrów, a następnie przykleić je na oczyszczoną skórę twarzy na noc lub pod makijaż w ciągu dnia. 

Użytkowcznika przyznała, że jej ulubione plastry na trądzik to Cosrx Acne Pimple Master Patches. Są dostępne tylko na stronie drogerii Ulta i Soko Glam, ale w obu przypadkach wyprzedają się tak szybko, że woli kupić plastry na pęcherze. Poza tym zuważyła, że działają one o wiele szybciej. Mimo opisywanej w serwisie Allure.com historii, nie byłyśmy do końca przekonane, czy ta metoda może w ogóle zadziałać.

Zobacz także: Trądzik na wybiegu? Ta modelka udowadnia, że to możliwe i... normalne!

Dlatego postanowiłyśmy zwrócić się o pomoc do eksperta. O wypowiedź poprosiłyśmy Agnieszkę Bronakowską, kosmetolog z wykształcenia, ekspert w pielęgnacji skór problematycznych oraz właścicielkę dwóch gabinetów Babor Beauty Spa Institute & Shop w Warszawie.   

Co Agnieszka Bronakowska sądzi na temat nakładania opatrunków hydrokoloidowych punktowo na wypryski?

Plastry na opryszczkę zastosowane punktowo na wypryski będą działać osłonowo i przeciwbakteryjnie. Zdecydowanie zapobiegną one rozprzestrzenianiu się po całej twarzy niedoskonałości. Pomogą również zapanować nad nawykami dotykania zmiań oraz rozdrapywaniu ich. A to niestety często mamy w zwyczaju. Przy dużych i nieładnie wyglądających zmianach mogą nam również pomóc wizualnie. Niestety w przypadku takich plastrów nie ma mowy o działaniu leczniczym.

Od razu jesteśmy spokojniejsze! :) I z pewnością przetestujemy tę metodę. A jeżeli wy również macie czasami problemy z cerą, polecamy stosowanie maseczek poniżej. Świetnie zdają egzamin!

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 września 2018, 14:32

Nasze propozycje