Poprzedni artykuł: Nie masz czasu spać 8 godzin? Zdradzamy tricki supermodelek, które gwa... Następny artykuł: Szokujący sposób na wągry, który podobno... działa

Twoja twarz jest rano opuchnięta? Być może popełniasz ten prosty błąd...

Pielęgnacja,
,
, tagi: obrzęki, triki urodowe, opuchnięta twarz
Zbyt często dręczy cię poranna opuchlizna na buzi? Przyczyna może być banalnie prosta.

Żadna z nas nie lubi porannej opuchlizny na twarzy - kto chciałby wychodzić do pracy z "chomiczą" buzią? Nieestetyczne podpuchnięcia mogą mieć różne podłoże, ale bardzo często wynikają z jednego, prostego błędu - nadmiernego... spożycia płynów przed snem. Czy to może być takie proste?
Sprawdź: Przepis na regenerującą maseczkę pod oczy - to działa!

Dlaczego rano mamy opuchniętą twarz?

Obrzęk pojawia się wskutek zatrzymania wody w organizmie - w tkankach gromadzi się za dużo płynów, które nie zostały odfiltrowane przez nerki podczas nocy. W efekcie po przebudzeniu mamy opuchnięte okolice oczu, a czasem nawet całą twarz. Jeśli przydarza nam się to cyklicznie, kilka dni przed spodziewaną miesiączką - winne są wahania hormonów. Jednak gdy brakuje takiej zależności a podpuchnięcia towarzyszą nam zbyt często, warto się zastanowić, czy nie popełniamy jednego, prostego błędu.

Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Trzeba pić dużo płynów - to prawda i nie będziemy z tym dyskutować. Odwodnienie to zresztą jedna z przyczyn obrzęków. Jednak opuchlizna może też powstawać, gdy pijemy zbyt dużo wody... bezpośrednio przed snem. Dodajmy do tego zbyt późną kolację (zwłaszcza z dużą ilością soli) i spanie na płaskiej poduszce - poranne opuchnięcie twarzy mamy niemal jak w banku.

Jak zapobiegać porannej opuchliźnie?

Recepta jest bardzo prosta - spróbujmy powstrzymać się od picia dużej ilości płynów na 1-2 godziny przed snem, zrezygnujmy też z jedzenia bezpośrednio przed pójściem do łóżka (to i tak jest niezdrowe). Warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki śpimy - głowa powinna być odrobinę uniesiona w stosunku do reszty ciała. Jest duża szansa, że problemy z opuchniętą buzią o poranku szybko znikną.

Uwaga: pamiętajmy, że poranne obrzęki czasami mogą być objawem poważnych chorób - jeśli mimo wszystko nadal się utrzymują, należy udać się do lekarza. Szczególnie niepokojącym sygnałem jest puchnięcie nóg w nocy, które może świadczyć o problemach z krążeniem a nawet pracą serca - w takim wypadku nie zwlekajmy ze zgłoszeniem się do specjalisty.

Czy dokuczają wam poranne obrzęki twarzy? Jak sobie z nimi radzicie?

Zobacz też: Masz tłustą skórę? Sprawdź, czy nie popełniasz TYCH błędów pielęgnacyjnych!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 10:09

Nasze propozycje