Poprzedni artykuł: To najbardziej przyjemny sposób na ujędrnienie ciała! Wystarczy kilka... Następny artykuł: Skuteczność potwierdzona tysiącami spojrzeń! Wygraj serum przyspieszaj...

Znamy sekret perfekcyjnie gładkiej skóry! Teraz będziesz chętniej odsłaniać nogi

Pielęgnacja, , tagi: Gillette Venus, Gillette
Całe wakacje przed tobą, a ty zastanawiasz się, co zrobić, aby szybko i bezpiecznie usunąć niechciane włoski? Eksperci zdradzili sekret idealnie gładkiej skóry.

Dla wielu kobiet i dziewcząt ich wygląd jest ważną formą samoakceptacji. Większość z nas rozpoczyna przygodę z depilacją w okresie dojrzewania, czyli między 11. a 17. rokiem życia

Eksperymentujemy z różnymi metodami usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Testujemy średnio dwa sposoby. A chyba same najlepiej wiecie, że my, kobiety, jesteśmy w stanie znieść naprawdę wiele, poszukując metody idealnej ;). Dlatego kobiety od lat golą swoje ciała, depilują, wyrywają pojedyncze włoski i stosują laser. Wszystko po to, aby móc pochwalić się idealnie gładką skórą.

Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, co to w ogóle jest włos, jak rośnie i przede wszystkim - jak reaguje na różne metody usuwania go.

Co to jest włos?

Nasze ciała pokrywają dwa miliony włosów. Kobiety mają ich aż 16 800 na nogach oraz 600 pod pachami. Ich struktura powstaje dzięki komórkom białka zwanego keratyną, która buduje również paznokcie u stóp i rąk. 

Włosy wyrastają oczywiście z mieszków włosów, które są jedyną ich "żywą" częścią. Wystają ze skóry część, czyli sam włos, jest martwy. Liczba mieszków włosowych jest zapisana w genach - dziedziczymy ją. Po urodzeniu nie da się stworzyć nowych. A średnio mamy ich aż 150 tysięcy na całym ciele.

Poza tym w ciągu całego życia struktura włosów zmienia się - zwłaszcza u kobiet. W ciąży na przykład możemy zauważyć, że włosy stają się grubsze, ale nie rosną już tak szybko. To za sprawą wysokiego poziomu estrogenu - wtedy kosmyki przestają nadmiernie wypadać. 

Depilacja różnych części ciała

Większość kobiet usuwa włosy z kilku partii ciała jednocześnie. To oznacza, że trzeba do nich dostosować technikę depilacji, bo włos i sama skóra w zależności od miejsca, różnie reagują na usuwanie go.

Zacznijmy od nóg. Ponieważ w tym miejscu znajduje się niewiele gruczołów łojowych, skóra oraz włosy są suche, przez co wymagają odpowiedniego nawilżenia podczas golenia. Wystarczy ciepła woda, która zmiękczy włoski, a jednocześnie przygotuje skórę do depilacji. 

Obszar pod pachami ma znaczną ilość gruczołów łojowych, przez co jest stosunkowo dobrze nawilżony. To z jednej strony czyni golenie lub wyrywanie włosków łatwiejszym. Z drugiej strony skóra w tym miejscu jest miękka, więc odkształca się podczas usuwania włosów, co sprawia, że trudniej jest nam wykonać dokładną depilację. 

Zostaje nam jeszcze bikini - niezwykle wrażliwa strefa, z którą wiele kobiet ma sporo problemów. Włoski są tutaj grubsze, przez co podczas odrastania powodują podrażnienia. Dlatego zaleca się nawilżenie skóry ciepłą wodą, aby zmiękczyć włos przed pozbyciem się go. Ten obszar jest też bardzo miękki, więc podczas depilacji, aby wykonać ją jak najdokładniej, najpierw należy napiąć skórę. 

Niestety wokół niektórych sposobów depilacji narosło tyle mitów, że trudno nawet odróżnić prawdę od kłamstwa. 

Golenie nóg maszynką na sucho i na mokro

Weźmy sobie na ten przykład zwykłą maszynkę do golenia z ostrzami. To jedna z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Okazuje się, że wybiera ją aż 49 procent kobiet. Jest łatwo dostępna, tania i, co więcej, budzi chyba największe zaufanie z powodu znikomego bólu podczas depilacji. 

Należy jednak pamiętać o wadach i zaletach traktowania naszej skóry i włosków maszynką. 

Podczas golenia konieczne jest zwilżenie depilowanego miejsca ciepłą wodą. To zawsze delikatnie zmiękcza włoski, co sprawia, że ostrza mogą płynniej sunąć po powierzchni skóry. Dość istotny jest też wybór samej maszynki. Produkty Gilette Venus są zaprojektowane tak, aby nadać ekstremalnie gładkiego wyglądu skórze. Wiele ostrzy współpracuje ze sobą jednocześnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Pierwsze ostrze sprzęga się z włosami i pociąga je lekko do góry, a następnie kolejne ostrza łapią je i przycinają tuż przy samej skórze. Metoda jest szybka i bezbolesna. Dodatkowo podczas golenia maszynką złuszczamy martwy naskórek, więc skóra pozostaje dłużej gładka. Wadą może być dla nas czas, w jakim włos odrasta, bo jest to w zależności od kobiety 1-3 dni.

Niedawno eksperci marek Venus i Braun przeprowadzili na całym świecie specjalne badania nad potrzebami kobiet i dziewcząt. Wnioski, do jakich doszli, są zaskakujące. 

Maszynki Gillette Venus

Ekspertom udało się stworzyć spersonalizowane maszynki do golenia. Oczywiście wszystkie produkty Gillette Venus są zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet i dziewcząt. Ale teraz każda z nas może dostosować ten produkt do trybu życia i swoich potrzeb. Takie idealne dopasowanie pozwala osiągnąć komfortowo, łatwo i bezpiecznie piękną, a co za tym idzie, gładką skórę.

Niedawno miałyście okazję wziąć udział w konkursie z quizem i sprawdzić na własnej skórze, jak to jest możliwe. Teraz przyszedł czas na podsumowania. Jaka maszynka do golenia jest idealna dla ciebie? Wybierz tę, która najlepiej odzwierciedla twoją osobowość.

1. Gillette Venus Breeze dla rozsądnej realistki

Nie podążasz za jednosezonowymi trendami. Doceniasz przedmioty, które będą służyły ci przez długie lata, bez obaw o ich szybkie zużycie. Nie lubisz marnować czasu bez potrzeby, jednak niezależnie od tego jak bardzo twój kalendarz jest zapełniony, zawsze znajdziesz czas na zadbanie o swoją skórę w sposób kompleksowy, dlatego wybierasz produkty, które będą dla niej delikatne, ale jednocześnie bardzo skuteczne. Można powiedzieć, że jesteś trochę staromodna, ponieważ zamiast wyrzucać rzeczy, wolisz je naprawiać, ale to twoja ogromna zaleta!

2. Gillette Venus Classic dla minimalistki

Prawdopodobnie twoim ulubionym kolorem jest biały. W zagraconych przestrzeniach czujesz się mało komfortowo, a widząc osobę, która ma na sobie więcej niż trzy kolory, masz ochotę zwrócić jej uwagę. Twój sposób postrzegania świata determinuje twoje codzienne wybory. Kochasz oszczędne edytorsko magazyny i nowoczesne, pełne zieleni knajpki w postindustrialnych lokalizacjach. W modzie cenisz sobie klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. Proste i maksymalnie efektywne wybory są gwarancją twojego sukcesu.

3. Gillette Venus Tropical dla królowej wakacji

Z niecierpliwością odliczasz dni do kolejnego wyjazdu. Zbyt długi pobyt w jednym miejscu sprawia, że jesteś znudzona i pragniesz ciągłych zmian. Twoją pasją jest poznawanie nowych miejsc, zapachów, smaków. Na wakacyjne wyjazdy najchętniej wybierasz pełne słońca, egzotyczne destynacje. Nie przywiązujesz szczególnej wagi do rzeczy materialnych. Jesteś przebojowa i towarzyska, a przede wszystkim swym kolorowym strojem, przywołującym na myśl wakacyjny klimat, wyróżniasz się z tłumu. Kochasz kwiatowe printy i intensywne, słodkie zapachy.

4. Gillette Venus Snap dla kobiety, która żyje w ciągłym w biegu

Jesteś wymagająca w stosunku do siebie i innych. Intensywny tryb życia sprawia, że jesteś w kilku miejscach jednocześnie, dlatego ciągle poszukujesz inteligentnych rozwiązań, dzięki którym nigdy nie dajesz za wygraną. Z sukcesem realizujesz się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nic nie jest w stanie cię zaskoczyć, a jeśli pojawi się jakiś nagły problem, szybko znajdujesz skuteczne rozwiązanie. Twoi znajomi twierdzą, że z pomocą twojej torebki, w której jest wszystko, mogłabyś rządzić światem.

5. Gillette Venus Swirl dla nowoczesnej bizneswoman

Doskonale poruszasz się w świecie nowych technologii. Nie ograniczasz się do najnowszego modelu telefonu, komputera czy tabletu, ale poszukujesz nowoczesnych rozwiązań we wszystkich dziedzinach życia. Zawsze jesteś o krok przed innymi. Przeszklone, nowoczesne biurowce wielkich miast to twoje naturalne środowisko. Masz potrzebę ciągłego rozwoju i ogromną wagę przykładasz do swojego wyglądu. Jesteś tak perfekcyjna, że ludzie często zastanawiają się czy naprawdę istniejesz.

Już ponad 120 milionów kobiet na całym świecie zaufało filozofii Gillette Venus.
Ty też możesz być jedną z nich :).

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2018, 08:27

Nasze propozycje