Poprzedni artykuł: Głęboko oczyszcza pory i likwiduje zaskórniki. Ta maska kosztuje jedyn... Następny artykuł: Konkurs: Wygraj inteligentną szczoteczkę soniczną DiamondClean Smart!

Sprawdzone sposoby na biały uśmiech

Pielęgnacja, , tagi: Philips, higiena jamy ustnej, wybielanie zębów, szczoteczka soniczna
Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeżeli za szary lub żółty odcień szkliwa odpowiadają przebarwienia zewnętrzne, to nie zawsze trzeba uciekać się do profesjonalnych zabiegów wybielania w gabinecie dentystycznym. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym uzyskasz równie zadowalające efekty.

Okazuje się, że wystarczy już niewielka zmiana nawyków żywieniowych i prawidłowa higiena jamy ustnej, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się przebarwień na powierzchni zębów.

Zastosuj białą dietę

Przebarwienia na zębach często mają przyczyny zewnętrzne. Ich powstawaniu sprzyja palenie papierosów oraz picie kawy, herbaty czy czerwonego wina. Jeżeli nie chcesz, aby twoje zęby nabrały niepożądanych odcieni szarości i żółci, zrezygnuj z używek i wyeliminuj z diety produkty żywnościowe o intensywnym zabarwieniu. Warto także pamiętać o tym, że kwaśne napoje i niektóre artykuły spożywcze pozostawiają trwały ślad nawet wówczas, gdy nie zawierają barwników.

Bądź systematyczna

Wyeliminowanie z diety wszystkich produktów żywnościowych, które mają niekorzystny wpływ na kolor zębów bywa bardzo trudne. Najprostszy i najbardziej skuteczny sposób zapobiegania powstawaniu przebarwień to szczotkowanie lub płukanie zębów wodą zaraz po posiłku. Nie zapominaj również o nitkowaniu – czyść zęby nicią dentystyczną przynajmniej raz dziennie.  

Zacznij od podstaw

Regularne mycie i nitkowanie nie gwarantuje uśmiechu w stylu Hollywood, jeżeli nie masz odpowiedniej szczoteczki do zębów. Jak zauważają stomatolodzy, szczoteczka manualna nie jest wystarczająco efektywna w usuwaniu przebarwień. Co innego szczoteczka z technologią soniczną, którą to technologię zastosowano w szczoteczce Philips Sonicare DiamondClean Smart.

Dzięki wykorzystaniu skuteczności technologii sonicznej Phlips Sonicare, szczoteczka DiamondClean Smart dostarcza użytkownikom informacji na temat ich techniki szczotkowania, a także wskazówek pomagających lepiej zadbać o ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Dołączone do urządzenia cztery wymienne główki szczotkujące dostosowują się do kształtu zębów i dziąseł, co pozwala na zdecydowanie bardziej dokładne czyszczenie niż w przypadku zwykłej szczoteczki. Osoby walczące z przebarwieniami z pewnością ucieszy fakt, że jedną z nich jest główka Premium White, która zaprojektowana została tak, by polerować i wybielać zęby. Czy można wymarzyć sobie prostszy sposób na piękny, śnieżnobiały uśmiech? 

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje