Poprzedni artykuł: Ultranawilżający krem na noc teraz jest w promocji! Kosztuje tylko 6,9... Następny artykuł: Trwała i skuteczna depilacja IPL w domu

W 4 tygodnie wyleczyła trądzik i podrażnienia za pomocą jednego, kuchennego składnika

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, podrażnienia skóry, miód na twarz, viral, DIY
Przypadek tej dziewczyny pokazuje, że skuteczne "lekarstwo" na problemy skórne większość z nas może mieć w swojej... kuchni.

Czy można wyleczyć trądzik w miesiąc? Choć brzmi to bardzo optymistycznie i nawet odrobinę nieprawdopodobne, okazuje się możliwe. I wcale nie wymaga skomplikowanej terapii farmaceutykami - tej dziewczynie pomógł po prostu... miód!

Surowy miód na trądzik i podrażnienia skórne

Bohaterką viralowej metamorfozy skóry jest użytkowniczka portalu Reddit.com - dziewczyna przez długi czas zmagała się ze widocznymi zmianami trądzikowymi, które w pewnym momencie przeszły w permanentny stan zapalny skóry. Jej twarz pokrywały czerwone plamy i wykwity, na które nie pomagały nawet steroidowe maści wydawane na receptę. Gdy jej desperacja zaczęła sięgać zenitu, natrafiła w internecie na informacje o stosowaniu w podobnych przypadkach surowego miodu. Nie mając nic do stracenia, rozpoczęła kurację - jej efekty okazały się zaskakujące!

Po delikatnym oczyszczaniu twarzy, dziewczyna co drugi wieczór nakładała na skórę cienką warstwę nieprzetworzonego, surowego miodu i zostawiała ją na trzy godziny. Po dwóch tygodniach takiej pielęgnacji wykwity uległy wyraźnemu zmniejszeniu, a po miesiącu zniknęły niemal bez śladu. Na dowód użytkowniczka opublikowała zdjęcia dokumentujące przebieg kuracji:

Źródło zdjęć: Reddit.com/sebdermhoneycure

Robi wrażenie, prawda? Choć wiele osób może mieć wątpliwości, miód rzeczywiście jest w stanie zdziałać cuda na skórze - wszystko za sprawą jego wartościowego składu. Obecne w nim enzymy i naturalne olejki eteryczne działają antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, lecząc zmiany trądzikowe i stany zapalne. Jednocześnie witaminy i mikroelementy przyspieszają regenerację skóry oraz pozwalają dogłębnie ją odżywić.

Czy to oznacza, że wystarczy po prostu otworzyć słoik z miodem i zrobić sobie maseczkę? Nie do końca - w kontekście pielęgnacji skóry najcenniejszy będzie tzw. miód surowy, czyli nieprzetworzony - prosto z pasieki. W przeciwieństwie do większości sklepowych miodów, w tym przypadku produkt nie zostaje poddany obróbce termicznej ani filtrowaniu, dzięki czemu zachowuje maksimum składników odżywczych. Gdzie go szukać? Kupimy go bezpośrednio w pasiekach, a także w sklepach ze zdrową żywnością oraz przez internet.

Korzystacie z miodu w swoich pielęgnacyjnych rytuałach?

Zobacz też: Oczyszczający hit internetu - gąbeczkę Konjac kupisz już za niecałe 10 zł!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Wolisz gotowe produkty? Polecamy wysoko oceniane kosmetyki z miodem z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 września 2018, 13:25

Nasze propozycje