Poprzedni artykuł: Te kosmetyki zawierają prawdziwy "eliksir młodości"! Co to za cudowny... Następny artykuł: Podobały wam się zabawne maseczki z "Pytania na Śniadanie"? Koniecznie...

Opracowano szczepionkę na trądzik! Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, sposoby na trądzik, nowości kosmetyczne
Wypryski, które bolą i pozostawiają po sobie blizny to zmora nie tylko nastolatków. Czy dzięki szczepionce na trądzik na zawsze pożegnamy niedoskonałości?

Uporczywy trądzik to coś więcej, niż niemiła przypadłość - to choroba skóry. Walczymy z nim za pomocą kosmetyków, diety, a nawet antybiotyków. A gdyby tak dało się na niego... uodpornić? To nie żart - amerykańscy badacze opracowali szczepionkę na trądzik!

Jak działa szczepionka na trądzik?

Nad rewolucyjnym wynalazkiem pracuje zespół naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Pracownicy naukowi skupili się na fakcie, że jednym z czynników odpowiedzialnych za powstawanie trądziku są bakteriePropionibacterium acnes. Problem polega na tym, że nie sposób się ich pozbyć  - wchodzą one w skład naturalnej flory fizjologicznej skóry. Usunięcie ich mogłoby być nawet szkodliwe dla człowieka. Badacze odkryli jednak, że bezpośrednią przyczyną niedoskonałości nie są same bakterie, ale wytwarzane przez nie proteiny - to właśnie na nie miałaby nas uodpornić szczepionka.
Zobacz także: Jak skutecznie zamknąć pory

Projekt wciąż jest w fazie testów, a wprowadzenia produktu do sprzedaży nie należy spodziewać się wcześniej niż za dwa lata, a w Polsce - jeszcze kilka miesięcy później. Jednak dotychczasowe badania i ich rezultaty są bardzo optymistyczne. Biorąc pod uwagę, jak wiele kobiet (i mężczyzn) zmaga się z trądzikiem przez większość życia, te dwa-trzy lata nie wydają się wcale tak bardzo odległą perspektywą. Zwłaszcza, jeśli szczepionka okaże się tak skuteczna, jak byśmy oczekiwały i czego sobie życzymy :)

Tymczasem pozostają nam bardziej konwencjonalne metody - zachęcamy m.in. do wypróbowania modnych w ostatnim czasie maseczek na bazie węgla (jeśli zmagamy się z trądzikiem na plecachwarto użyć tego składnika także w kąpieli). Z pewnością nie zaszkodzi też przyjrzeć się swojej diecie (polecamy pyszne antytrądzikowe sałatki!) i zwrócić uwagę na to, jaką wodą myjemy buzię. Te drobne działania są w stanie widocznie poprawić wygląd skóry - bez żadnych zastrzyków!

Co sądzicie o szczepionce na trądzik? Zdecydowałybyście się ją wypróbować?

7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy skuteczne kosmetyki na trądzik z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 07:34

Nasze propozycje