Poprzedni artykuł: Obalamy mity, czyli kontrowersyjne składniki pod lupą. Czy konserwanty... Następny artykuł: Zobacz, jak Wizażanki oceniły antyperspirant NIVEA Protect & Care!

TOP 5: najlepsze lekkie kremy nawilżające pod makijaż

Wygląd podkładu oraz całego makijażu w największym stopniu zależy od tego czy odpowiednio przygotowałyśmy naszą cerę przed rozpoczęciem wykonywania makijażu. Najważniejszy jest w tej kwestii dobór odpowiedniego kremu nawilżającego. W naszej galerii znajdziecie 5 kremów, które zdecydowanie warto wypróbować.

Wbrew pozorom nie każdy krem nawilżający może być stosowany jako baza pod makijaż. Nie sprawdzą się w tej roli przede wszystkim kremy tłuste oraz te o gęstej, treściwej konsystencji. Zazwyczaj podkłady źle się na ich rozprowadzają, rolują i nie są zbytnio trwałe.

Dlaczego tak się dzieje? Nasze podkłady są zazwyczaj na bazie wody, a jak wiadomo tłuszcz nie łączy się z wodą, dlatego też podkłady na tłustych bazach nigdy nie będą wyglądały dobrze.

Jakie kremy nawilżające należy zatem wybierać jako bazy pod makijaż? Idealne będą te o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na twarzy. Dobrym wyborem będą kosmetyki o konsystencji żelu, które są ultralekkie, a mimo to mocno nawilżają cerę.

Jakie konkretne produkty warto przetestować? 5 naszym zdaniem najlepszych znajdziecie w naszej galerii.

Czytaj też:  5 błędów, które powodują przesuszanie cery

zdjęcia: Imax Tree

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 22:29

Nasze propozycje