Poprzedni artykuł: Jak zaoszczędzić na prezentach? Znalazłyśmy zestawy już od 17 zł Następny artykuł: Zastosowanie hydrolatów w pielęgnacji skóry

Zima jest dla tej dziewczyny śmiertelnie niebezpieczna! Wszystko przez zaskakującą chorobę

Przez indukowaną zimnem pokrzywkę fizykalną dla Arianny Kent nawet otwieranie lodówki jest ryzykowne. A zimowe mrozy są dla niej wręcz śmiertelnie niebezpieczne!

Jesień i zima cię męczą? Ariannę Kent te pory roku mogą zabić! 21-letnia Kanadyjka cierpi na wyjątkowo uciążliwą pokrzywkę fizykalną wywoływaną przez... chłód. Po wpływem zimna na skórze Arianny pojawiają się swędzące bąble, którym towarzyszy często obrzęk i pieczenie. Dla mieszkającej w wyjątkowo zimnych rejonach Kanady dziewczyny jesienne i zimowe temperatury to śmiertelne zagrożenie

Fot.: YouTube

Zobacz także: Głowa 19-latki spuchła jak balon w jedną noc! Wszystko przez farbę do włosów...

Dziewczyna uczulona na zimno

Arianna Kent cierpi na chorobę autoimmunologiczną, której przyczyny nie potrafi wskazać żaden lekarz. Jej stan bardzo przypomina uczulenie. Chłód powoduje u niej nie tylko powodującą duży dyskomfort i szpecącą pokrzywkę, ale często prowadzi też do wstrząsu anafilaktyczny, w trakcie którego dochodzi do grożącego śmiercią gwałtownego obniżenia ciśnienia tętniczego.

Przez ten ostatni objaw swojej alergii Arianna często trafia do szpitala - w sezonie zimowym zwykle trzy razy w miesiącu. W Albercie, gdzie mieszka 21-latka, zimą temperatura spada do -30 stopni Celsjusza. Wtedy życie staje się dla Kent wyjątkowo uciążliwe:

Mogę być na zewnątrz pięć minut, zanim pojawi się jakaś reakcja, ale nawet przejście do samochodu jest dla mnie potencjalnie ryzykowne - tłumaczy dziewczyna w rozmowie z dziennikarzem portalu Story Trender. - Muszę mieć na sobie wiele warstw ubrania i być gotowa na wszelkie zmiany temperatury. Jeśli temperatura gwałtownie obniży, muszę stopniowo się rozgrzewać, a jeżeli się podniesie - powoli się schładzać. Jeśli tego nie zrobię, moje ciało zareaguje alergią.

Fot.: YouTube

Latem jest tylko trochę lepiej. Kent nie może pić chłodnych napojów, ani wskakiwać do basenu z chłodną wodą.

Fot.: YouTube

Zobacz także: Masz uczulenie na biżuterię z sieciówki? Jest na to banalnie prosty sposób

Historia Arianny Kent zrobiła na nas spore wrażenie. Chyba będziemy w przyszłości mniej narzekać na zimę... :-\

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 grudnia 2018, 16:12

Zobacz także

Nasze propozycje