Poprzedni artykuł: 'Dostałam wszystko, czego szukałam - redukcja przebarwień, naturalny b... Następny artykuł: Ta maseczka działa jak magnes, doskonale zmniejsza pory i kosztuje mni...

Pozbędziesz się trądziku dzięki... poszewce na poduszkę?

Co rano widzisz na twarzy nowe niedoskonałości? Niepozorny gadżet ma wyeliminować ten problem.

Czasem trądzik bywa bardzo uporczywy, a walka o ładną cerę wydaje się nie mieć końca. Gdy mimo starannej pielęgnacji i wsparcia dermatologa na twarzy wciąż pojawiają się niedoskonałości, warto zastanowić się, czy przypadkiem nie popełniamy prostego błędu. Winna może być... poduszka.

Trądzik a poduszka

Jak często zmieniasz pościel? Raz na dwa, a może trzy tygodnie? Wiesz już, do czego zmierzamy... Choć większość z nas bagatelizuje tę kwestię, lub wręcz stara się wypierać ją ze świadomości, istnieje silny związek między zmianami trądzikowymi i zbyt rzadko zmienianą poszewką. Poduszka, do której z ulgą przytulasz twarz każdego wieczora, dzień po dniu "zbiera" ze skóry pot, resztki kosmetyków pielęgnacyjnych i miliony drobnoustrojów. Mówiąc wprost: raczej nie chciałabyś oglądać jej powierzchni pod mikroskopem. 

Czy to oznacza, że jesteśmy skazane na stos poszewek w szafiei codzienną zmianę poszewki? Niekoniecznie - na rynku jest już dostępny produkt, który w sprytny sposób rozwiązuje ten problem. Mowa o antytrądzikowej poszewce marki Déjà, którą zaprojektowano z myślą o wszystkich osobach walczących z niepożądanymi zmianami skórnymi.

Zobacz też: Wizażanki przetestowały zestaw NIVEA Q10 PLUS C – czy produkty mają właściwości odmładzające?

Czym różni się od tradycyjnych poszewek? Jest wykonana ze 100% przewiewnej bawełny satynowej (materiału łączącego zalety obu tkanin - jest lżejszy od zwykłej bawełny, ale nie tak śliski jak sama satyna), by ograniczyć do minimum tarcie. Jednak nie to jest najważniejsze - poszewki Déjà są wyposażone w warstwy, które należy przekładać po każdej nocy. Dzięki temu codziennie śpimy na czystej poduszce - przez cały tydzień.

Źródło zdjęcia: Déjà Pillowcase

Proste i zarazem skuteczne - takie rozwiązania uwielbiamy. Niestety, są też minusy - poszewka Déjà jest na razie dostępna tylko przez internet i nie należy do tanich - koszt to 44$ (ok. 150 zł). Na szczęście możemy "ratować" się tradycyjnymi satynowymi poszewkami - są przyjazne dla skóry i włosów, a przy tym przyjemnie chłodne w dotyku. Pamiętajmy tylko, by regularnie je zmieniać - najlepiej raz na tydzień.

Polecamy też sprawdzone maseczki, które wspomogą walkę z trądzikiem:

Zobacz też: Koniec z suchą skórą - to serum przywróci ją do życia

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 grudnia 2018, 05:37

Zobacz także

Nasze propozycje