Poprzedni artykuł: Raz na zawsze pozbądź się cellulitu. To pierwszy taki produkt na polsk... Następny artykuł: Bez świecenia, bez niedoskonałości i bez podrażnień - to idealne żele...

Najpopularniejsze teorie o trądziku – co jest prawdą, a w co nie warto wierzyć?

Pielęgnacja,
Czy do powstania zmian trądzikowych przyczynia się niewłaściwa dieta? A może jedną z ich przyczyn jest stres? Oto najbardziej popularne fakty i mity na temat trądziku!

Trądzik vs wyciskanie pryszczy

Wyciskanie pryszczy to jeden z najczęściej popełnianych błędów przez osoby zmagające się z trądzikiem. Tego typu działanie może powodować rozprzestrzenienie chorobotwórczych bakterii, a co za tym idzie – wysyp zmian trądzikowych. Oprócz tego, wyciskanie pryszczy nierzadko prowadzi do powstawania blizn.

Trądzik vs sposób odżywiania

Dotychczasowe badania na temat relacji pomiędzy trądzikiem a niektórymi produktami spożywczymi nie dają jednoznacznych odpowiedzi. Nie zmienia to jednak faktu, że sposób odżywiania ma kluczowy wpływ na ogólną kondycję skóry, co oznacza, że zbilansowana dieta może znacznie poprawić cerę. 

Trądzik vs opalanie

Fakt, promieniowanie UV łagodzi stan zapalny i sprawia, że niechciani goście są mniej widoczni. Niemniej jednak, opalanie przynosi tylko chwilową ulgę. Przebywanie na słońcu wysusza skórę. W efekcie produkuje ona nadmiar łoju, co z kolei sprzyja powstawaniu grudek i krostek.

Trądzik vs stres

Jak wskazują badania, stresu nie można uznać za jedną z przyczyn powstawania trądziku. Jednakże, warto mieć na uwadze, że silny lub przewlekły stres bywa czynnikiem powodującym zaostrzenie zmian u osób już dotkniętych tym problemem.

Trądzik vs pozostawienie choroby samej sobie

Błędne jest przekonanie, że trądzik przejdzie sam. Przeciwnie, nieleczony może się nasilić i na dobre zniszczyć skórę.

Aby rozpocząć walkę z trądzikiem, należy skonsultować się z dermatologiem. Nie warto ryzykować z domowymi sposobami na pozbycie się pryszczy, gdyż przy braku specjalistycznej wiedzy może to przynieść efekt zgoła odwrotny do zamierzonego. Przy trądziku konieczne jest stosowanie odpowiednich wyrobów medycznych. Rynek obfituje w całe mnóstwo produktów na trądzik. Według nas na szczególną uwagę zasługuje nowość, jaką jest żel punktowy Mediqskin PLUS. Jego działanie sprawdziłyśmy na własnej skórze – z czystym sumieniem polecamy! 

zdjęcie główne: iStock


Nasze propozycje