Wróć do spisu Trendy w pielęgnacji

Domowe sposoby na wrastające włoski po depilacji

Wrastanie włosków to częsty i mało przyjemny problem po depilacji. Sprawdź, jak z nim walczyć i jak stworzyć skuteczny, domowy i niedrogi płyn przeciwko wrastającym włosom.

Złuszczaj regularnie skórę za pomocą peelingu, rękawicy lub szorstkiej gąbki. Delikatny peeling co 2-3 dni pozwoli pozbyć się suchego naskórka i pomoże włosom wydostać się na powierzchnię. Koniecznie wypróbuj peeling kawowy, który jest hitem na Wizażu – przepis znajdziesz tutaj.

Pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry, dzięki temu włosy łatwiej przebiją się przez skórę. Wybieraj produkty intensywnie nawilżające oraz złuszczające - w składzie szukaj mocznika (urea) lub kwasów (salicylowy, glikolowy, mlekowy).

Bądź cierpliwa - nigdy nie wyciskaj, nie rozdrapuj i nie przekłuwaj stanów zapalnych! Stosuj regularnie powyższe zasady, nakładaj specjalny krem lub płyn przeciw wrastającym włoskom i czekaj, aż włosek sam przebije się przez skórę. Niestety, wymaga to cierpliwości, ale zmniejsza ryzyko powstania brzydkich przebarwień i blizn.

Od lewej: Mleczko do ciała z 10% mocznikiem Xerial SVR, ok. 50zł; Spray Ingrown-X-it Solution Lycon, 97zł; Mleczko peelingujące z 5% kwasem glikolowym GlySkinCare, 80zł; Balsam do ciała z 10% mocznikiem Babe, 56zł; Srebrna emulsja po depilacji opóźniająca odrost włosów Clarena, 49zł

Skuteczny płyn na wrastające włoski

Składniki:

 • 2 tabletki aspiryny
 • 1/4 szklanki wody
 • gliceryna

Rozpuść aspirynę w ciepłej wodzie i dodaj kilka kropli gliceryny. Całość przelej do butelki z ciemnego szkła.

2-3 razy dziennie przecieraj płynem miejsca, w których wrastają ci włoski aż do momentu, gdy przebiją się przez skórę.

Autor: Magda Borucińska
Zdjecia: Agencja Free

Komentarze

 • Cammonile, 2014-06-04 21:49
  Cammonile
  Dziewczyny a czy rodzaj depilatora ma znaczenie w związku z wrastającymi włoskami? Mam aktualnie taki stary i problem mnie niestety dotyczy ale zastanawiam sie nad kupnem nowego tylko nie wiem czy jest sens jeśli maja dalej wrastać
  Zgłoś
 • JOna92, 2013-09-23 19:29
  JOna92
  PILARIX polecam. Taki i dobry na bazie moczniku
  Zgłoś
 • valerica, 2013-07-28 10:42
  valerica
  Wszystko fajnie, ale na lato preparat z aspiryną trochę nie bardzo, bo trzeba by unikać słońca.
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij