Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Kosmetyki z prebiotykami – dlaczego warto ich używać? Następny artykuł: Depilacja okolic bikini w pytaniach i odpowiedziach

Usuwanie tatuażu - jakie są metody?

Tatuaż możemy wykonać na całe życie, ale też np. na kilka dni. Jak usunąć tę ozdobę ciała, kiedy jednak nie chcemy już jej nosić? Sprawdźcie.

Choć wiele się mówi o tym, aby odpowiedzialnie wybierać zarówno miejsce, jak i wzór tatuażu, to bywa, że z biegiem czasu żałujemy wykonanej ozdoby na ciele. Wraz z rozwojem medycyny, mamy coraz więcej możliwości na ich pozbycie się. 

1. Usuwanie tatuażu laserem

Jak można się domyślać, usunięcie barwnika wprowadzonego pod skórę, który z założenia miał wytrwać z nami do końca życia, nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą przychodzi laser. Taki zabieg przede wszystkim powinien być przeprowadzony przez specjalistę. Łatwiejsze w usunięciu są ciemne tatuaże, ponieważ najlepiej absorbują fale lasera. Przed zabiegiem trzeba odstawić preparaty zawierające witaminę C, dziurawiec, nagietek. Zazwyczaj trzeba wykonać kilka zabiegów, aby tatuaż przestał być widoczny. Zastanawiacie się, czy to boli? Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu, ale najbardziej odczuwalny jest w miejscach, gdzie skóra jest cienka. 

2. Chirurgiczne usuwanie tatuażu

Kiedy zawodzi laserowe usuwanie tatuażu, można się zdecydować na zabieg chirurgiczny, który jest kilkuetapowy. Za każdym razem wycinany jest fragment tatuażu. Zabiegi mogą być przeprowadzane co minimum 3 miesiące. Bardzo dużym minusem tej metody jest fakt, że pozostaje po niej blizna.   

3. Usuwanie tatuażu kwaskiem cytrynowym

To dość ryzykowny zabieg. Należy zmieszać kwasek cytrynowy z wodą, aby uzyskać gęstą, acz wodnistą konsystencję i aplikować za pomocą maszynki. Ten sposób jednak zazwyczaj po prostu rozjaśnia tatuaż, pozwalając raczej na jego modyfikację, a poza tym cały zabieg piecze, ponieważ kwasek łączy się z rankami, które powstają. 

Czy zdecydowalibyście się na skorzystanie z którejś metody w celu usunięcia tatuażu? A może macie własne doświadczenia, którymi chcecie się z nami podzielić? 

Zobaczcie także:  Usuwanie brodawek laserem - na czym polega?

zdjęcia: Fotolia

Jeżeli chcecie zamaskować inne niedoskonałości skóry, sprawdźcie podkłady kryjące


Zobacz także

Polecany film

DIY odświeżacz powietrza

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 października 2016, 03:22