Poprzedni artykuł: Świetnie łagodzi podrażnienia po goleniu - musisz wypróbować ten 'kosm... Następny artykuł: Leczą trądzik, oczyszczają pory i likwidują błyszczenie - łączy je jed...

Zaskakujący trik na wągry - ta dziewczyna usuwa je... nicią dentystyczną

Pielęgnacja,
,
, tagi: zaskórniki, wągry, triki urodowe, vlogerki
Walka ze szpecącymi nos wągrami potrafi doprowadzić do ostateczności - ta vlogerka sięgnęła po zaskakujący gadżet!

Ten problem zna prawie każda z nas - widoczne, ciemne wągry upodabniające nos do truskawki są trudnym przeciwnikiem. Choć istnieją skuteczne maseczki (polecamy wypróbować tę z żelatyny i mleka), a nawet specjalne urządzenia do walki z zaskórnikami, niektóre z nas sięgają po bardzo zaskakujące metody. Pewna vlogerka pokazała, jak pozbyć się wągrów za pomocą... nici dentystycznej!

Źródło zdjęcia: screen z Instagram

To nie żart - video pokazujące ten niecodzienny sposób oczyszczania skóry nosa ma już prawie milion wyświetleń. Jego autorką jest Amerykanka Sukhi Mann, która postanowiła pokazać użytkowniczkom Instagrama nietypowe zastosowanie nici dentystycznej. Cóż, przyznajemy - podobny "trik" raczej nie przyszedłby nam do głowy. Vlogerka jednak udowadnia, że może być zaskakująco skuteczny. Jak dokładnie to robi?

Usuwanie wągrów nicią dentystyczną

Dziewczyna zaczyna od gorącego kompresu, który pozwala otworzyć pory i "rozluźnić" zalegające w nich zanieczyszczenia - warto poświęcić na to ok. 5 minut. Następnie za pomocą jednorazowej nici dentystycznej pociera skórę nosa, dosłownie "zeskrobując" wystające z niej wągry. Na zakończenie przemywa skórę... płynem do płukania jamy ustnej. W trakcie nagrania vlogerka demonstruje "efekty" oczyszczania, pokazując na zbliżeniu nici dentystyczne. Mało estetyczne, ale przemawiające do wyobraźni.

W opisie do filmiku Sukhi poleca ten sposób jako alternatywę dla mechanicznego usuwania wągrów za pomocą metalowej pętelki - tzw. łyżeczki unny. Jej zdaniem nici są delikatniejsze i nie powodują ryzyka powstania blizn i podrażnień. Nas jednak zastanawia coś innego - rzeczywista skuteczność tej metody. Takie "zgarnianie" zaskórników to tylko powierzchowne rozwiązanie problemu - zanieczyszczenia nie są usuwane w całości, więc choć chwilowo nos może wyglądać lepiej, już po kilku dniach z dużym prawdopodobieństwem wróci do "stanu wyjściowego".

Chociaż oczyszczanie skóry za pomocą jednorazowej nici dentystycznej nie powinno nam zaszkodzić (pod warunkiem, że będziemy to robić delikatnie), zdecydowanie odradzamy przemywanie skóry płynem do płukania jamy ustnej. Lepiej sięgnąć po oczyszczający tonik o ściągającym działaniu, który pomoże zwęzić pory i przywróci odpowiednie pH skórze.

Przyznajemy - nie jesteśmy wielkimi zwolenniczkami tego triku. Naszym zdaniem warto najpierw dać szansę maseczkom i peelingom enzymatycznym. Jeśli mimo wszystko zdecydujecie się spróbować tej metody, pamiętajcie o zachowaniu higieny i ostrożności.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o różnych metodach walki z wągrami zajrzyjcie na nasze forum i prześledźcie dyskusję naszych użytkowniczek!

Co sądzicie o takim sposobie usuwania wągrów? Wypróbujecie ten trik?

Zobacz też: Szokujący sposób na wągry, który podobno... działa

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecamy też wysoko oceniane kosmetyki przeciw zaskórnikom z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2018, 08:20

Nasze propozycje