Poprzedni artykuł: Zdradź nam swój sposób na zachowanie młodego wyglądu i wygraj regeneru... Następny artykuł: Krem do stóp pomoże ci w walce z... przebarwieniami skóry! Sprawdź, ja...

Czy woda utleniona pomaga na... trądzik? Znamy opinię eksperta

Woda utleniona zazwyczaj jest stosowana do oczyszczania ran, ale niektórzy stosują ją także w pielęgnacji skóry przy różnego rodzaju zmianach. Czy to dobry wybór?

Czy woda utleniona jest dobrym lekarstwem na trądzik? Znano ją już w XIX wieku. Najczęściej jednak stosuje się ją do przemywania zmian skórnych powstałych w wyniku infekcji. Niektórzy jednak używają ją także do pielęgnacji skóry. 

Polecamy:  Przez dwa lata myła twarz tylko olejem i... całkowicie pozbyła się trądziku

Woda utleniona na skórę

Z racji tego, że woda utleniona ma właściwości przeciwbakteryjne, niektórzy stosują ją przy zmianach trądzikowych. Przemywają nią twarz nanosząc niewielką ilość na płatek, przecierąc skórę i pozostawiając na 20 minut, po czym zmywają ciepłą wodą. 

Co na to ekspert? 

Działanie antybakteryjne wody nie jest długotrwałe, choć możemy zobaczyć efekty w stosowaniu jej na trądzik. Jednak pamiętajmy, że bakterie to tylko jeden z aspektów tej choroby skóry, a wysuszając ją możemy spodziewać się pogorszenia jej stanu. Podobnie będzie z przebarwieniami i działaniem przeciwzmarszczkowym. Po pierwszym efekcie wow (skóra zostaje złuszczona) przyjdzie nam się zmierzyć z nasilonymi problemami skóry. Woda utleniona może spowalniać proces gojenia skóry, a nawet przy uwrażliwieniu skóry sprzyjać powstawaniu przebarwień. Zatem nie ujmując jej pewnych właściwości, nie stosowałabym jej w domu do pielęgnacji - radzi Agnieszka Zielińska, Skin Ekspert.

Woda utleniona na dziąsła

W sieci możemy jednak znaleźć jeszcze wiele innych sposób na wykorzystanie wody utlenionej, np. na dziąsła. Tę metodę sprawdziłyśmy na sobie. Wystarczy ok. łyżeczkę wody utlenionej rozcieńczyć w szklance wody i taką mieszanką płukać usta. Pomoże to w złagodzeniu zapalenia kieszonek dziąsłowych, krwawieniu dziąseł, czy bólach przyzębia. Różnicę odczuwa się już po 1 zastosowaniu, a w przypadku problemów z przyzębiem, efekty są najlepiej widoczne po ok. 2 tygodniach. Skutecznie pozwala nam też pozbyć się brzydkiego zapachu z ust. Pamiętajcie - płuczemy jamę ustną i nie połykamy mieszanki!

Czy ktoś z was stosował kiedyś wodę utlenioną do pielęgnacji skóry?

Polecamy:  Tę maseczkę chce kupić ponad 5 tysięcy kobiet! Dlaczego jest taka wyjątkowa?

zdjęcia: iStock

Oto skuteczne kosmetyki na trądzik:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 14:02

Nasze propozycje