Poprzedni artykuł: Masz trądzik na biuście? Unikaj tych 4 sytuacji... Następny artykuł: Nie masz czasu spać 8 godzin? Zdradzamy tricki supermodelek, które gwa...

Nie możesz poradzić sobie z trądzikiem? Przyczyna może być prostsza niż myślisz...

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik, woda, mycie twarzy
Masz trądzik i myjesz twarz wodą? To może nie być najlepszy pomysł...

Twarda woda kojarzy nam się z osadem w czajniku (i niesmaczną herbatą), ale okazuje się, że może mieć też związek z trądzikiem. Jeśli pomimo właściwej pielęgnacji i zdrowego stylu życia wciąż zmagasz się z niedoskonałościami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej część winy za taki stan rzeczy wypływa prosto z... kranu.

Jak twarda woda wpływa na skórę?

Wiele z nas używa "kranówki" do codziennego mycia twarzy i w większości przypadków nie ma w tym niczego złego. Problem pojawia się, gdy woda w naszym mieszkaniu jest twarda, czyli zawiera dużą ilość rozpuszczonych minerałów. Niektóre z nich mają niekorzystny wpływ na skórę - zalicza się do nich zwłaszcza popularny wapń, który przy regularnym kontakcie zewnętrznym może powodować powstawanie wyprysków i zaostrzać istniejące zmiany trądzikowe.

Polecamy: 7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

Spore znaczenie ma też odczyn pH wody - twarda woda przeważnie ma wysokie, zasadowe pH. Jest ono z reguły nieodpowiednie dla skóry, którą naturalnie charakteryzuje lekko kwaśny odczyn. Stosowanie twardej wody może więc zaburzać równowagę płaszcza lipidowego skóry, osłabiając jej mechanizmy obronne i przyczyniając się do podrażnień.

Co zrobić, jeśli mamy twardą wodę?

Mimo, że twarda woda raczej nie jest dobra dla skóry, w przypadku osób z normalną cerą bez tendencji do niedoskonałości kontakt z nią raczej nie spowoduje większych problemów. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli mamy trądzik - w tym wypadku najlepiej ograniczyć jej stosowanie do niezbędnego minimum lub wyeliminować ją całkowicie. Oczywiście można zainwestować w system filtrujący - byłoby to korzystne pod wieloma względami - jednak nie każdy chce lub może sobie na to pozwolić.

Najprostszym rozwiązaniem jest przejście na oczyszczanie za pomocą kosmetyków niewymagających użycia wody z kranu. Oczywistym wyborem będą więc różnego typu wody micelarne i gotowe, beztłuszczowe płyny oczyszczające. Ich stosowanie zamiast "zwykłej" wody z dodatkiem żelu rekomenduje się też wszystkim kobietom o cerze wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych.

A wy w jaki sposób oczyszczacie twarz - z wodą czy bez?

Zobacz też: 5 banalnych powodów, przez które wciąż masz trądzik

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane płyny micelarne z KWC:

Polecany film

Dieta na trądzik


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 czerwca 2017, 09:07

Nasze propozycje