Poprzedni artykuł: Zadbaj o jakość powietrza w Twoim domu! Następny artykuł: Bloker do... porów! By zadzialał potrzebujesz tylko lodówki

Jak wybielić zęby? Ten prosty trik NAPRAWDĘ działa :)

Pielęgnacja,
,
, tagi: ocet jabłkowy, wybielanie zębów, DIY
Wszystkie wiemy, że białe zęby dodają urody. Ale profesjonalne wybielanie w gabinecie nie należy do tanich... W przeciwieństwie do tego prostego tricku :)

Kawa, czerwone wino, niektóre słodycze - te drobne przyjemności są często fatalne w skutkach dla naszego uśmiechu. Przebarwienia zębów to problem, który dotyczy wielu osób i nierzadko skutecznie odbiera im pewność siebie. Tymczasem nawet systematyczna pielęgnacja i dbanie o higienę jamy ustnej nie gwarantują uśmiechu w stylu Hollywood - gdy wina leży po stronie genetyki, zwykła pasta "wybielająca" niewiele pomoże.

Współcześnie wybielanie zębów nie jest już problemem - takie zabiegi oferuje większość gabinetów stomatologicznych. Wciąż jednak są to drogie usługi (ceny raczej trzycyfrowe). Alternatywa? Nieco tańsze zestawy do domowych zabiegów, które jednak bywają kłopotliwe (nadwrażliwość) albo... domowe sposoby.

O ile próby wybielania zębów sodą oczyszczoną mogą być dla nich szkodliwe (zobacz dlaczego), tak ten sposób - przy zachowaniu pewnej ostrożności - jest bezpieczny i do tego bardzo skuteczny. I wymaga tylko jednego składnika - octu jabłkowego.

Płukanka z octem jabłkowym ma silne działanie oczyszczające oraz antyseptyczne - pomaga pozbyć się przebarwień, rozmiękcza kamień nazębny i wybiela, przy okazji zabijając bakterie w jamie ustnej (wspiera więc walkę z nieświeżym odddechem).

Jak to zrobić? Nic prostszego - należy rozpuścić łyżeczkę octu jabłkowego w szklance ciepłej, przegotowanej wody. Uzyskany roztwór wykorzystujemy raz dziennie, o poranku, do płukania jamy ustnej. Po każdym zastosowaniu należy jak zwykle wyszczotkować zęby z użyciem pasty.

Uwaga: ocet należy zawsze rozcieńczać - inaczej może negatywnie wpłynąć na stan szkliwa. Przed każdym użyciem warto też wstrząsnąć pojemnikiem z roztworem, bo odżywcze składniki octu przeważnie opadają na dno. Przy systematycznym stosowaniu, pierwsze efekty wybielania zauważysz już po kilku tygodniach.

Korzystałyście kiedykolwiek z tego sposobu? A może znacie inne, skuteczne metody?

Zobacz też: Węgiel sposobem na białe zęby?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 14:03

Nasze propozycje