Poprzedni artykuł: Ten koreański masaż zmienia... rysy twarzy. Jak to możliwe? Następny artykuł: Test redakcji: kultowy krem Tender Care od Oriflame w wyjątkowej Jubil...

Gwiazdy pokochały oil pulling i nic dziwnego - to świetny sposób na biały uśmiech!

Pielęgnacja,
,
, tagi: olej kokosowy, wybielanie zębów
Ta metoda była stosowana przed wiekami, ale teraz powraca i znów jest w centrum uwagi - polecają ją największe gwiazdy!

Naturalne metody pielęgnacyjne i kosmetyki oparte na składnikach takich jak węgiel czy aloes to bez wątpienia trend ostatnich miesięcy. Na fali "powrotu do natury" niezwykłą popularność zyskał prosty sposób pozwalający uzyskać wyraźny efekt wybielenia zębów - jego stosowanie poleca m.in. Gwyneth Paltrow. Chodzi oczywiście o oil pulling, czyli ssanie oleju.

Na czym polega oil pulling?

Jak sama nazwa wskazuje, metoda ta opiera się na płukaniu jamy ustnej za pomocą wybranego oleju naturalnego. Najchętniej wykorzystuje się olej kokosowy, który jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych - pozwala zmniejszyć ilość bakterii w jamie ustnej, hamując rozwój próchnicy i poprawiając stan dziąseł. Systematyczne ssanie oleju pomaga też pozbyć się nagromadzonych na zębach osadów i, w efekcie, widocznie je wybielić.

Aby zauważyć rezultaty, oil pulling powinno się praktykować przynajmniej raz dziennie przez ok. 20 minut - najlepiej rano, jeszcze przed śniadaniem. Wystarczy wziąć do ust łyżkę stołową oleju i płukać nim usta, nie połykając go. Po upływie określonego czasu wypluwamy go i przepłukujemy usta ciepłą wodą. Uwaga: ssanie oleju nie zastępuje mycia zębów.

Jakie oleje możemy wykorzystywać do oil pullingu?

Tak, jak wspominałyśmy, w oil pullingu prym wiedzie olej kokosowy - nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale także stosunkowo neutralny smak. Jednak ssać możemy też inne oleje, np. sezamowy lub słonecznikowy. Ważne, żeby był to produkt wysokiej jakości oraz koniecznie spożywczy a nie kosmetyczny.

Jakie efekty pozwala uzyskać oil pulling?

Według medycyny ajurwedyjskie, płukanie jamy ustnej olejem ma dobroczynny wpływ na kondycję całego organizmu, w tym także skóry. Ssany olej pomaga pozbyć się nagromadzonych w buzi toksyn, zapobiegając potencjalnemu rozwojowi wielu nieprzyjemnych chorób. W dalszej perspektywie czasu możemy też liczyć na lepsze samopoczucie, ładniejszą cerę i bielsze zęby.

Źródło zdjęcia: emgrace.co.uk

Oil pulling ma wielu zwolenników - olej do płukania ust wykorzystuje wiele popularnych blogerek, sposób ten rekomendują także stomatolodzy (szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie oil pulling świeci największe triumfy). Co najważniejsze, jest to bezpieczna metoda - warto ją wypróbować, ponieważ nie niesie ze sobą ryzyka, a może przynieść wiele zaskakujących korzyści.

Co sądzicie o ssaniu oleju? Praktykujecie oil pulling?

Zobacz też: Ten koreański masaż zmienia... rysy twarzy. Jak to możliwe?

Źródło zdjęcia głównego: emgrace.co.uk

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 07:03

Nasze propozycje