Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna walczy z trądzikiem na oczach... całego internetu Następny artykuł: Ta dziewczyna myślała, że zrobił jej się zwykły zaskórnik - prawda oka...

Już nie usta ani pośladki - trudno w to uwierzyć, ale coraz więcej kobiet chce sobie powiększać...

Pielęgnacja,
,
, tagi: medycyna estetyczna, piersi, wypełniacze
Coraz więcej kobiet korzysta z wypełniaczy, ale czy ostatni "trend" nie sięga trochę za daleko?

Wypełniacze, czyli preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu i korekcji różnych części ciała, są coraz popularniejsze. Jednak niektóre "poprawki" mogą budzić poważne wątpliwości...

Wypełniacze do... sutków?

Wypełniacze swoją sławę zawdzięczają w dużej mierze gwiazdom - wśród nich Kylie Jenner. Metamorfoza celebrytki, która otwarcie przyznaje się m.in. do ostrzykiwania ust, działa na wyobraźnię do tego stopnia, że wzrost zainteresowania tego typu zabiegami w USA określa się już mianem "efektu Kylie Jenner". Jednak klientki coraz częściej przestają ograniczać się do "typowych" korekcji, takich jak powiększanie piersi czy pośladków. Jednym z dziwniejszych pomysłów jest wstrzykiwanie wypełniaczy do... sutków.

Choć brzmi to szokująco, bynajmniej nie jest to żart - w amerykańskich klinikach coraz częściej pojawiają się kobiety, które chcą ostrzykiwać sobie sutki kwasem hialuronowym. Dlaczego? Lisa Schneider, lekarz i członkini Amerykańskiego Kolegium Chirurgów zdradziła na łamach Allure.com, że chodzi po prostu o zwiększenie ich widoczności - innymi słowy, mają dzięki temu bardziej sterczeć.

Niestety, trzeba mieć świadomość, że tego typu zabiegi mogą być niebezpieczne - wykorzystywanie wypełniaczy w przypadku sutków nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez FDA (Agencję Żywności i Leków - amerykańska instytucja rządowa). Choć istnieją gabinety przeprowadzające tego typu zabiegi, wiąże się z nimi ryzyko skutków ubocznych w postaci infekcji oraz przyszłych problemów z karmieniem piersią. Nie wspominając już o bólu, jaki sprawiają takie zastrzyki.

W świetle powyższego - lepiej nie ryzykować. Entuzjastki prześwitujących spod ubrań sutków zawsze mogą zainwestować w modny gadżet, z którego korzystają także gwiazdy - nakładki ze sztucznymi sutkami ;)

Zobacz też: Ta dziewczyna walczy z trądzikiem na oczach... całego internetu

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane kosmetyki ujędrniające biust z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 września 2018, 04:55

Nasze propozycje