Poprzedni artykuł: Zero błyszczenia i zwarzonego podkładu! Te kremy zapewnią efekt matowe... Następny artykuł: To nie wkładka higieniczna przyklejona do szyi ;) Ale jeśli masz drugi...

Świetlista, młodzieńcza cera na dłużej? Wystarczy, że będziesz TO piła - nie, to nie zielona herbata ;)

Chcesz zachować młody wygląd na dłużej? Wiemy, że tak :) Znamy prosty sposób, dzięki któremu twoja skóra będzie piękniejsza - warto wypróbować!

Piękna cera, z której słyną Azjatki inspiruje kobiety na całym świecie - chętnie testujemy zarówno dalekowschodnie kosmetyki, jak i ciekawe rytuały pielęgnacyjne mające zapewnić jedwabistą skórę. Jednym z takich tricków jest przemywanie twarzy wodą ryżową - w sposobie, który prezentujemy dzisiaj, ten składnik ponownie odgrywa główną rolę. Z tą różnicą, że stosuje się go... wewnętrznie :)

Mieszkanki Korei Południowej znane są z picia dużej ilości herbaty - w gąszczu jej odmian pojawia się też interesujący napój, którym jest wywar z brązowego ryżu. Spożywa się go w wielu koreańskich rodzinach ze względu na jego właściwości zdrowotne. Brązowy ryż jest skarbnicą wielu cennych składników - zawiera m.in. magnez, fosfor, potas i miedź oraz witaminy z grupy B. Wywar z brązowego ryżu wpływa korzystnie na układ nerwowy i krążenie oraz na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Zobacz też: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły nawilżające maski Moisture+ do twarzy z naturalnego włókna Garnier Skin Naturals!

Jak przygotować taki napój? Należy ostrożnie uprażyć na patelni brązowy ryż, po czym wsypać go do garnka i zalać wodą w proporcji 1 do 8. Po zagotowaniu, trzymamy całość na ogniu przez ok. 10 minut. Powstały w ten sposób napój to właśnie nasz wywar - gotowy do picia.

Być może zielona herbata wydaje się bardziej apetyczna, ale cóż - dla urody można się czasem odrobinę poświęcić. Nie ma wątpliwości, że brązowy ryż ma korzystny wpływ na nasze zdrowie a skoro może zdziałać też cuda dla skóry, to naszym zdaniem warto go wypróbować. W końcu Koreanki wiedzą, co robią :)

Wypróbujecie ten sposób? Co o nim sądzicie?

Zobacz też: Ten "herbaciany" trick sprawi, że będziesz miała rozjaśniona i odmłodzoną cerę. Efekt natychmiastowy!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Nie masz ochoty na wywar? Wypróbuj kosmetyki z ryżem - oto nasze propozycje z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 listopada 2018, 06:58

Nasze propozycje