Poprzedni artykuł: Krem na trądzik Następny artykuł: Kosmetyk na trądzik, który chcą mieć wszyscy - wyprzedaje się w mgnien...

5 powodów, dla których powinnaś używać kosmetyków na bazie naturalnych składników

Pielęgnacja, , tagi: kosmetyki naturalne, kosmetyki
Marka, która jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła produkować kosmetyki inspirowane naturą obchodzi w tym roku swoje 17. urodziny! Z tej okazji przygotowała dla nas niesamowite promocje. Zanim dowiesz się jednak więcej, poznaj 5 powodów, dla których powinnaś używać kosmetyków na bazie naturalnych składników.

Bo chronisz swoją skórę

Im więcej składników naturalnych, tym lepiej. Substancje pochodzenia naturalnego są bezpieczniejsze dla skóry, więc ryzyko wystąpienia podrażnień czy uczuleń jest mniejsze lub zupełnie nie istnieje.

Bo mają dużo odżywczych składników

Ekstrakty z ziół, kwiatów, owoców i warzyw, naturalne masła i oleje – to główne składniki naturalnych i organicznych kosmetyków. Oprócz tego, że nie podrażniają skóry, są także bardzo odżywcze. Nasze ciało łatwo je przyswaja, dzięki czemu skóra, włosy czy paznokcie są zdrowe i piękne.

Bo dbasz o zwierzęta

Wiele firm używa w kosmetykach składników pochodzenia zwierzęcego lub testuje swoje produkty na zwierzętach. Kosmetyki naturalne i organiczne są często także wegetariańskie i wegańskie. W ich składzie nie ma składników pochodzenia zwierzęcego – produktów, półproduktów, zanieczyszczeń lub pochodnych z mięsa, drobiu, ryb lub owoców morza. Wybierając właśnie takie kosmetyki masz pewność, że podczas ich tworzenia nie ucierpiało żadne zwierzę.

Bo dbasz o środowisko

Firmom produkującym kosmetyki bliskie natury zależy także na tym, aby nie niszczyć naszej planety. Właśnie dlatego podczas produkcji wybierają takie materiały i składniki, które nie będą powodować drastycznego zanieczyszczania Ziemi.

Bo są tak samo skuteczne

Wiele osób uważa, że stosowanie naturalnych kosmetyków lub kosmetyków, których w składzie przeważają naturalne składniki jest mniej skuteczne. Rzeczywistość jest jednak dalece inna – kosmetyki organiczne są jednocześnie w 100% skuteczne i w dodatku bezpieczniejsze niż produkty wykorzystujące składniki pochodzenia nienaturalnego.

Organique jest już prawie pełnoletnie!

Organique to jedna z pierwszych firm w Polsce, która zdecydowała się na produkcję kosmetyków bliskich naturze i odniosła sukces zarówno w kraju, jak i za granicą. Z czego wynika jej popularność? Wszystkie produkty Organique są inspirowane naturą, dlatego składy kosmetyków są bezpieczne, delikatne, ale i skuteczne.

Tegoroczny sierpień to dla Organique szczególny miesiąc. Właśnie w tym roku marka obchodzi swoje 17. urodziny. Uwierzylibyście, że jest już prawie pełnoletnia?!

Z okazji świętowania kolejnego roku Organique przygotowało dla nas specjalne promocje.

Przez cały sierpień do każdych zakupów powyżej 100 zł dodawana będzie piękna, bawełniana torbę Organique, a od 18. do 27. sierpnia wszystkie kosmetyki będą przecenione o 17%!

Wszystkiego najlepszego!

Więcej szczegółów o urodzinach Organique na oficjalnej stronie marki TUTAJ.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje