Poprzedni artykuł: Zrób sama perfumy! Następny artykuł: Must have na lato: serum nawilżajace do twarzy!

30 kremów na słońce

Lubisz słońce? My też, ale zawsze korzystamy z niego z głową. Poznaj najważniejsze zasady bezpiecznego opalania i zobacz 30 kremów do opalania i po opalaniu!

1. Promieniowanie UVA i UVB

Promieniowanie UVB dociera do zewnętrznej warstwy skóry i powoduje oparzenia słoneczne, a promienie UVA wnikają aż do skóry właściwej, w której uszkadzają włókna kolagenowe, co w następstwie prowadzi do pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności i elastyczności skóry.

Uwaga! Częste i nadmierne działanie promieniowania ultrafioletowego jest odpowiedzialne za 90% zmarszczek.

Tak naprawdę opalenizna jest reakcją obronną skóry przed negatywnym działaniem promieni UV, dlatego zawsze wybieraj kremy, które chronią zarówno przed UVB, jak i UVA.

2. Jaki filtr SPF wybrać?

Najlepiej jak najwyższy. Zapomnij o kremach z SPF 6 czy 10. Nawet krem SPF50 nie chroni całkowicie przed promieniami słońca. Dzięki wysokim filtrom, takim jak SPF 30 czy 50, zmniejszysz ryzyko poparzenia.

3. Jak stosować kremy na słońce?

  • Nie oszczędzaj kremów z filtrem – nakładaj je grubą warstwą na skórę; cienka warstwa kremu z filtrem SPF 30 chroni jak filtr 15!
  • Nakładaj je 15 minut przed ekspozycją na słońce
  • Pamiętaj o ponownej aplikacji kremu co 2 godziny
  • Po wyjściu z wody wytrzyj skórę i ponownie nałóż krem na skórę

4. Pamiętaj o wrażliwych częściach ciała

Bardzo często zapominamy o dokładnym posmarowaniu uszu, nosa, stóp i szyi. Zawsze chroń oczy przed słońcem dobrymi okularami przeciwsłonecznymi kupionymi u optyka. By zminimalizować ryzyko udaru noś czapkę albo kapelusz. Zabezpieczą one również twoje włosy przed uszkodzeniami i blaknięciem – jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony, spryskaj włosy mgiełką z filtrami UV.

Pamiętaj o znamionach i bliznach - chroń je grubą warstwą kremu z faktorem SPF 50.

Uwaga! Nawet w cieniu dociera do ciebie 30% promieni UV, dlatego zawsze stosuj kremy do opalania!

5. Pielęgnacja po opalaniu

Pamiętaj o nałożeniu specjalnego kremu po opalaniu. Ukoisz i nawilżysz skórę oraz przedłużysz opaleniznę. Dzięki zawartości pantenolu, aloesu i alantoiny przyniosą natychmiastową ulgę i złagodzą podrażnienia wywołane nadmiernym opalaniem.

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 08:23

Nasze propozycje