Poprzedni artykuł: Spłyca zmarszczki i widocznie usuwa przebarwienia - pokochasz tę smako... Następny artykuł: Jak zrobić domowy wosk do depilacji?

Wrastające włoski po depilacji? Nigdy więcej! Wystarczy, że zastosujesz TEN trik (nie peeling)

Wrastające włoski to irytujący problem, który regularnie pojawia się po depilacji. Jest jednak prosty sposób, by się z nim uporać!

Gładkie nogi "nie lubią się" z wrastającymi włoskami - ta częsta przypadłość skutecznie psuje humor wielu kobietom. Szczególnie często występuje u osób korzystających z depilatora lub używających wosku, jednak potrafi się pojawić nawet po zwyczajnym goleniu jednorazową maszynką. Zazwyczaj zaleca się regularne wykonywanie peelingu, jednak my dodatkowo proponujemy sprytny trik z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego.

Olejek herbaciany na wrastające włoski

Osłabione regularną depilacją włoski często nie mogą przebić się przez skórę - zaczynają więc wrastać pod nią, co jest niestety doskonale widoczne i nierzadko bolesne. Gdy dochodzi do zapalenia mieszka włosowego, na skórze zaczynają pojawiać się krosty, często robi się stan zapalny. Nie da się ukryć - lepiej zapobiegać takim stanom, niż je leczyć. Nawet nie ze względu na trudność takiego procesu, co na rozciągnięcie w czasie i względy czysto estetyczne.

Aby uniknąć wyżej opisanych nieprzyjemności warto sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego - ta charakterystycznie pachnąca substancja ma silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, zmiękcza też skórę i wspomaga jej regenerację. Jak stosować ją na nogi? 15-20 kropel olejku wymieszaj z ciepłą wodą i taką mieszanką przemywaj skórę bezpośrednio po depilacji. Powtarzaj zabieg także kilka dni po usunięciu włosków. Możesz nasączyć nią gąbkę, by dodatkowo uzyskać efekt delikatnego peelingu.

Przy regularnym stosowaniu rozcieńczonego olejku możesz liczyć na wyraźne ograniczenie, a z czasem całkowite ustąpienie problemu wrastających włosków - nawet, jeśli któryś z nich nie będzie mógł przebić się przez skórę, bakteriobójcze działanie mieszanki zahamuje stan zapalny i rozwój brzydkiej zmiany. Warto wypróbować i cieszyć się idealnie gładkimi nogami bez najmniejszej skazy :)

Co sądzicie o tym sposobie? Jak radzicie sobie z wrastającymi włoskami?

Zobacz też: Świetnie łagodzi podrażnienia po goleniu - musisz wypróbować ten "kosmetyk"!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: iStock

Polecamy też wysoko oceniane kosmetyki do depilacji z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 listopada 2018, 03:33

Nasze propozycje