Poprzedni artykuł: DIY - zrób własną plastelinę do mycia ciała Następny artykuł: Naturalne sposoby na powiększenie ust

Główne przyczyny trądziku u dorosłych

Publikuj,
,
Powszechnie uważa się, że trądzik jest domeną wieku nastoletniego. Niestety, w wieku dorosłym często znów musimy walczyć z tym problemem. Mimo, że objawy są bardzo podobne, przyczyny są zupełnie inne.

Trądzik w wieku dorosłym

Przyczyn trądziku u dorosłych jest znacznie więcej. Na stan naszej skóry wpływa praktycznie wszystko. Otoczenie w jakim codziennie przebywamy, zła dieta czy siedzący tryb życia.

Nic nie jest naszej skórze obojętne. Można śmiało powiedzieć, że trądzik to przypadłość związana z postępem cywilizacyjnym. Cera buntuje się przeciwko nam, dając nam widocznie do zrozumienia,  że należy zmienić coś w swoim życiu. Do głównych przyczyn, powstawaniu trądziku u dorosłych możemy zaliczyć:

  • Spożywanie nadmiernej ilości mleka.

Mleko i produkty mleczne są zalecane w żywieniu, zwłaszcza w czasie dorastania. Hormony zawarte w mleku krowim, przyczyniają się do prawidłowego wzrostu organizmu dziecka. U dorosłych, te hormony nie przynoszą już takich korzyści - powodują między innymi nadmierne wydzielanie łoju a ten przyczynia się do namnażania bakterii odpowiedzialnymi za powstawanie trądziku.

Warto więc ograniczyć spożywanie mleka do minimum i sięgnąć po przetwory mleczne fermentowane które, mają lepsze korzyści dla nas niż zwykłe mleko. Być może, przyczyną jest brak tolerancji laktozy - może ona pojawić się wraz z wiekiem.

  • Trądzik spowodowany kosmetykami.

Niewłaściwy dobór kosmetyków a nawet złe stosowanie. Kosmetykami zarówno możemy sobie pomóc jak i zaszkodzić.

  • Spożywanie produktów spożywczych zawierających tłuszcze trans.

Te niezdrowe tłuszcze dla organizmu, mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób. Są często dodawane do różnego rodzaju żywności, jako tani zamiennik. Mimo że ich dodawanie do żywności obecnie jest zakazane w wielu krajach, niestety możemy je ciągle spotkać na naszych półkach sklepowych. Żywność fast food, kremy czekoladowe i wiele innych smacznych rzeczy kryją w sobie ten ,,dodatek”

  • Stosowanie używek między innymi papierosów czy alkoholu.

  • Różnego rodzaju alergie pokarmowe.

Między innymi nietolerancja glutenu

  • Trądzik spowodowany zmianami hormonalnymi.

Spowodowanych między innymi nieprawidłowym działaniem tarczycy czy stosowaniem źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych

  • Nadmierne korzystanie z solarium

Solarium może powodować nadmierne przesuszanie się skóry. Ta broniąc się, produkuje większe ilości łoju a ten stanowi idealną pożywkę dla bakterii trądzikowych

  • Stres

Hormon stresu kortyzol działa na gruczoły łojowe

  • Uwarunkowania genetyczne

Najczęściej odziedziczone po przodkach

Co robić, gdy się ma trądzik w wieku dorosłym ?

Trądziku w wieku dorosłym, nie warto leczyć kosmetykami dla nastolatków. Jeśli borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu, warto udać się do dermatologa. Lekarz pomoże ustalić przyczynę i dobrać odpowiednie leki i kosmetyki. Być może, objawy trądzikowe mogą świadczyć o chorobie w zupełnie innym położeniu i wymagane są dalsze badania lekarskie.

Naprawdę nie warto, leczyć się na własną kieszeń tylko zaufać specjaliście.

A czy Wy macie problemy z trądzikiem?


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 września 2018, 20:42

Nasze propozycje